Jako ve vodním světě se ocitnete, když vstoupíte na tento neobvyklý záchod.

Jako ve vodním světě se ocitnete, když vstoupíte na tento neobvyklý záchod. | zdroj: odditycentral.com


Kavárna láká návštěvníky na akváriový záchod

TÉMATA: design | extra nápady | japonsko

user-avatar

Yvonne K.

2. 01. 2020 | 08:00

Akvária jsou dnes velmi oblíbeným doplňkem interiérů mnoha kaváren, ale nikde nezašli tak daleko jako v japonském městě Akaši, kde akvárii pokryli celý záchod.

Kavárna Hipopo Papa bývala dříve vyhlášeným místem k seznamování a milostným schůzkám. Tím sice stále je, ale když se její majitel rozhodl vybudovat pro návštěvnice něco obzvlášť speciálního, proslulo především tím, že je jedinou kavárnou v Japonsku (a pravděpodobně i ve světě), které má akvarijní záchod. 

Ten je ze všech stran vyjma vstupu obklopen obřími akvárii se stovkami exotických rybek a malých vodních želv. V provozu je už 12 let, ale stále patří k nejpopulárnějším turistickým atrakcím města Akaši. Majitel kavárny na jeho vybudování, které probíhalo metod pokus-omyl, údajně vynaložil v přepočtu na naši měnu něco kolem šesti milionů korun.

Ačkoliv akváriová toaleta je určena pouze pro ženy, zdejší personál v době, kdy v kavárně není hustý provoz, místnost ochotně ukazuje i zvědavým mužským návštěvníkům. A i když se akváriový záchod může zdát jako skvělý nápad, jak přilákat do podniku více hostů, má prý i své stinné stránky. Některé zákaznice tráví na toaletě příliš mnoho času tím, jak se kochají pohledem na podvodní svět, anebo jim trvá poněkud déle, než vykonají svoji potřebu, protože pro někoho nemusí být zrovna komfortní, když na něj kdejaká rybka zpoza průhledné stěny zírá. 

 

user-avatar

Yvonne K.

2. 01. 2020 | 08:00

Zavří­t reklamu