válkaČeskoslovenskoobjevy

Kathryn Harrisonová napsala knihu o incestu, který sama prožila

Kathryn Harrisonová napsala knihu o incestu, který sama prožila
Zdroj: allthatsinteresting.com

Kathryn Harrisonová prožila intenzivní incestní vztah, o kterém napsala otevřenou knihu The Kiss. Z té se stal bestseller, ale samozřejmě i kontroverzní téma.

Tomáš Chalupa 25. června 2018

Po většinu života Kathryn Harrisonové její otec vůbec neexistoval, nebyl přítomen. Ve svém dětství ho viděla jen dvakrát. Její rodiče se vzali v sedmnácti a otec vzápětí rodinu opustil. Po pěti letech ji opustila i matka, která jí nechala v péči prarodičů. V dětství si tak Harrisonová moc rodičovské lásky neužila.

Jak vyrůstala, tak si ve své hlavě vybájila skvělého otce, muže většího než život, silného, chytrého, krásného. „Jako opuštěná vlastní matkou jsem se cítila nehodná lásky takového otce,“ řekla Harrisová v rozhovoru s Oprah Winfreyovou.

Když studovala na vysoké škole, její otec se najednou objevil. Byl takový, jakého si vysnila – vysoký, pohledný a měl ji rád. Strávil u ní víkend a pak spolu odjeli na letiště. Tam ji na rozloučenou políbil, ale nebyl to otcovský polibek, ale polibek milenecký, vynutil si jej. Harrisová se cítila zmatená, pořád o tom musela přemýšlet, co se vlastně stalo.

Pak si začali psát a volat téměř každý den a také se vídali. Na letištích, v hotelech, v různých městech, kde mohli být inkognito a nepoznáni. Už to nebyl otec a dcera, ale dva milenci.

Vše skončilo po několika letech, když zemřeli její prarodiče. Jejich vztah skončil a otec jí na rozloučenou řekl: „Je pozdě, vybrala sis. Měla jsi se mnou sex a žádný muž už tě nebude chtít. Neudržíš v sobě to tajemství. Vždycky budeš sama.“

Tato ponurá věštba se ale nenaplnila, Harrisová se šťastně vdala a má tři děti. Navíc má i mnoho podporovatelů, kteří ji chválí za její otevřenou zpověď. Ale našli se také kritici, kteří tvrdí, že vše jen využila, aby napsala bestseller, který je značně přibarvený. Harrisonová však trvá na tom, že každé slovo v její knize je pravda a že jí rozhodně nešlo o to vyvolávat nějakou senzaci. Ať tak či onak, je dobře, že se o tématu zase hovoří, protože nikdo neví, kolik podobných žen s podobnými osudy je mezi námi a stydí se o svých zkušenostech promluvit.

Další články

Zavří­t reklamu