válkaČeskoslovenskoobjevy

Katherine Knightová zabila svého přítele, části těla naservírovala jeho dětem

Katherine Knightová zabila svého přítele, části těla naservírovala jeho dětem
Zdroj: allthatsinteresting.com

Hrůzný zločin ženy, kterou byste rozhodně nechtěli potkat. Katherine Knightová měla vždy problémy se svou násilnou a agresivní povahou. Ale když potkala svého přítele Johna Price, začalo být opravdu zle. Přišel zločin, jaký neměl v dějinách Austrálie obdoby.

Tomáš Chalupa 21. března 2018

V říjnu roku 2001 zasedal soud v případu Katherine Knightové. Její právníci věřili, že porota je na jejich straně a mateřsky vyhlížející žena vyvázne z celé věci bez úhony. A to přesto, že byla obviněna z mimořádně závažné vraždy, která měla navíc i kanibalistické prvky.

Knihgtová zavraždila svého přítele Johna Price sedmatřiceti ranami do těla. Následně jeho tělo zbavila kůže, maso uvařila a podala k večeři svým dětem. Obhajoba Knightové stála na tom, že si celý čin vůbec nepamatuje, že by nebyla něčeho takového schopna. Ovšem když se podíváme na její život, zjistíme, že je to právě naopak.

Vše začalo v roce 1973, když Knightová pracovala v řeznictví. V té době potkala Davida Kelleta, alkoholika, násilníka a rváče. Knightová se s ním dala dohromady a ke Kelletovu velkému překvapení, kdykoliv se pustil s někým do bitky, ona se připojila také. Brzy zjistil, že ho Knightová v podstatě ovládá a je ve vztahu silně dominantní. Dokonce ho přesvědčila, aby si ji vzal. Kellet byl přitom prakticky pořád opilý a zkouřený, takže jeho odpovědi neměly valnou váhu.

Na mol byl také ve svatební den a ve svatební noc. Velmi rychle usnul, což Knightovou rozlítilo, protože očekávala postelové hrátky. V zuřivosti začala Kelleta škrtit. Kellet se naštěstí včas probudil a v následné bitce uhájil svůj život. Přes tenhle pokus o vraždu jejich manželství trvalo deset let a pár spolu měl dokonce dvě dcery.

Nakonec však Kellet jednoho dne odešel a už se nevrátil. Knightová se z toho zhroutila a na několik měsíců skončila v psychiatrické léčebně. Po šesti letech potkala Davida Saunderse. Po velmi krátké známosti se k němu i s dcerami nastěhovala. Saunders měl ale kromě společného bydlení ještě svůj vlastní byt, což Knightovou nesmírně rozčilovalo. V jejím podání rozčílenost vypadala tak, že například přímo před Saundersem prořízla hrdlo jeho štěněti, aby mu ukázala, jak moc je z celé věci rozrušená.

Vztah přesto pokračoval a dvojici se narodila dcera. Pak ale došlo k dalšímu útoku, kdy se Knightová pokusila Saunderse zabít útokem nůžkami. Saunders okamžitě Knightovou opustil.

Dalším partnerem Knightové byl John Chillingworth, se kterým měla Knightová rovněž jedno dítě – syna. Vztah byl na poměry Knightové bez problémů, ale bylo to nejspíš dáno tím, že měla milence, kterým byl John Price.

Price byl horník, měl dvě děti, které měly rády i Knightovou. Byl finančně zajištěný, což možná hrálo roli v tom, že mu Knightová navrhla, že opustí manžela a vezme si ho. Jenže Price odmítl, a jak už víme, to se u Knightové nesetkávalo s pochopením. Byla z toho hádka, po které ji Price vyhodil. Po pár měsících vztah zase pokračoval, ale bylo to ještě horší.

Hádky byly časté a ze strany Knightové násilné. Price se jí nesmírně bál, kolegům v práci řekl, že pokud by někdy zemřel, byla by to určitě práce Knightové. A to se také stalo. Jednoho dne přišel Price domů, dostal večeři, pak měla dvojice sex a Price šel spát. Knightivá vytáhla velký řeznický nůž a zasadila mu 37 ran. Price se probudil, když ho bodala. Poté ale podlehl bodným ranám a zemřel.

Knightová odtáhla jeho tělo dolů do obýváku, stáhla ho z kůže a pověsila na řeznický hák, který visel v obýváku. Pak zbavila tělo hlavy. Odřezala také trochu masa z těla a uvařila z něj jídlo, ve kterém kromě masa jejího partnera byla také spousta různé zeleniny. Jídlo částečně snědla, pak si lehla vedle visícího bezhlavého těla, vzala si nějaké prášky a usnula.

Když se Price neobjevil druhý den v práci, kolegové zavolali policii. Ta přišla do domu a našla tam spící Knightovou, Na stole byly dva talíře s jídlem, nachystané zřejmě na druhý den pro děti. I v něm bylo maso z těla Price.

Knightová dostala u soudu doživotí bez možnosti předčasného propuštění, přestože se hájila, že vraždu nespáchala. Soudce všechny spisy k případu označil jako „není možné zveřejnit“. Poprvé v historii Austrálie byla žena odsouzena k takto vysokému trestu.

Další články

Zavří­t reklamu