válkaČeskoslovenskoobjevy

Kartel zvaný Chirurgové pašoval drogy v prsních implantátech

Kartel zvaný Chirurgové pašoval drogy v prsních implantátech
Zdroj: usnplash.com/Phillipe Spitalier
+ 2 fotky+ 3 fotky

Kolumbijská policie ohlásila významný úspěch v boji proti drogovým kartelům. Podařilo se jí rozbít kartel z města Cali zvaný Chirurgové. Ti měli zvláštní metodu pašování drog v prsních implantátech.

Tomáš Chalupa 14. července 2021

Principem byznysu všech kolubijských drogových kartelů je dodávat své drogy na americký trh. V tom se jim samozřejmě americké bezpečnostní složky snaží všemožně zabránit, a je to tak nekončící šachová partie obou stran. Kartely už používají ponorky, letadla, kurýry na jachtách i spousty různých pašeráků. Kartel Chirurgové ale přišel s novou metodou, kdy zejména tekuté drogy umisťoval do prsních implantátů.

Thumbnail # Kartely k pašování kokainu používají i ponorky, mají celé flotily
Mohlo by Vás zajímat:

Kartely k pašování kokainu používají i ponorky, mají celé flotily

Díky této metodě mohli drogoví bossové rozesílat drogy po celém světě. Přinutili ženy, aby si nechaly zvětšit prsa pomocí jejich implantátů, a pak s nimi vyrazily do Madridu. V umělých ňadrech převážely tekutý kokain. Operace prsou prováděli dva chirurgové v nemocnici v Cali, v Madridu pak ženy musely podstoupit v improvizovaném operačním sále druhou operaci, kdy jim byly umělé výplně s kokainem zase z ňader vyjmuty. Nikdo z chirurgů ve skutečnosti neměl patřičné lékařské vzdělání a šlo do značné míry o amatéry.

Kolumbijská policie zničila celý kartel díky rozsáhlému vyšetřování za pomoci odposlouchávací techniky a dalších metod včetně léčky. Podařilo se jí shromáždit dostatek důkazů a po zásahu zatknout 10 hlavních představitelů kartelu.

V Kolumbii působí několik desítek větších či menších kartelů, vláda s nimi bojuje celá desetiletí, aniž by se podařilo situaci nějak zásadně změnit. Kartely disponují obrovskými rozpočty, mají k dispozici nejmodernější techniku a zbraně a podporuje je značná část obyvatel, kteří od kartelů dostávají peníze nebo jsou na ně napojeny. V takové situaci je velmi obtížné drogové kartely porazit. Nejslavnějším drogovým bossem Kolumbie byl Pablo Escobar.

Další články

Zavří­t reklamu