Kanoe Onak je vyrobená ze skládací umělé hmoty, loď je nepotopitelná a sbalit se dá do kufru

Kanoe Onak je vyrobená ze skládací umělé hmoty, loď je nepotopitelná a sbalit se dá do kufru | zdroj: dailymail.co.uk


Kanoe, kterou nepotopíte a sbalíte na cesty do malé krabice

TÉMATA: lodě | zlepšováky | vynálezy

user-avatar

Tomáš Chalupa

23. 11. 2016 | 16:00

Inovace a nové technologie dorazily i do světa kanoí. Kanoe Onak má necelé dva metry, ale lze jí pohodlně sbalit do krabice velikosti cestovního kufříku na kolečkách.

Sbalíte ji za čtvrt hodiny, rozbalení a spuštění na vodu trvá ještě kratší dobu. Skupina belgických investorů se složila na Kickstarteru a vybrala 111000 liber, aby se mohla rozjet sériová výroba tohoto mimořádného produktu. Na stavbu kanoe byl vynalezen speciální lehký polypropylen, který umožňuje plavidlo skládat a zase rozkládat, podobně jako papírové origami.

Podle tvůrců může být kanoe zabalena a rozbalena tisíckrát a materiál zůstane pevný. Loď je nepotopitelná, protože i při kompletním zaplavení vodou se stále udrží na hladině. Vývoj kanoe trval 3 roky, bylo testováno 15 různých verzí. 

Nakonec asi ta nejproblematičtější věc, a tou je cena. Bez pádel stojí kanoe 1002 liber, což je pořádný balík, v přepočtu to vychází skoro na 50 000 korun. To je na takový typ lodi přece jenom dost, ale belgičtí tvůrci věří, že se jim podaří najít dostatek kupců, kteří jejich nápad ocení.

user-avatar

Tomáš Chalupa

23. 11. 2016 | 16:00

Zavří­t reklamu