válkaČeskoslovenskoobjevy

Americký milionář je připraven na nejhorší. Pod barákem má luxusní podzemní bunkr. Může se v něm ale utopit

Americký milionář je připraven na nejhorší. Pod barákem má luxusní podzemní bunkr. Může se v něm ale utopit
Zdroj: wonderfulengineering.com
+ 16 fotek+ 17 fotek

Konec světa se blíží a lidé v panice prchají někam do hor nebo bůhví kam. Jen ti, co mají dvacet metrů pod zemí bunkr vybavený k životu vším potřebným se nikam neženou. Přesně takový bunkr si nechal postavit jeden americký milionář. Podívejte se na něj.

Tomáš Chalupa 13. dubna 2015

V USA je velmi rozšířený zvyk stavět si pod zemí bunkry pro případ jaderné války nebo třeba invaze mimozemšťanů. Může nám to připadat lehce potrhlé, ale na druhou stranu proč nebýt připraven na nejhorší? Firma Atlas Survival Shelters vyrábí tyto bunkry na míru v nejrůznějších provedeních. To nejluxusnější si pořídil jistý americký milionář. Nechal ho postavit pod svým domem, takže pokud se na obzoru znenadání zvedne atomový hřib, útěk do bezpečí potrvá jen pár minut.

Bunkr je tvořen jedním velkým tubusem nebo rourou, která je umístěna dvacet metrů pod zemí. Má jeden vchod a dva nouzové východy. Není nijak zjistitelný z povrchu, takže nikdo netuší, že v zemi někdo bydlí. Jeho největší nevýhodou je, že při silných deštích nebo záplavách hrozí jeho zatopení, na což upozorňuje i sám výrobce. Takže člověk sice přežije atomový výbuch, ale pak se při první velké bouři může utopit.

Jinak mu ovšem k dokonalosti nechybí nic. Je tu kuchyně, ložnice, obývák, dětské pokoje, koupelna i WC. Bunkr má svůj vlastní čistič vzduchu a dobíjecí baterie, takže vydrží soběstačný po hodně dlouhou dobu. Venku je nainstalována kamera, aby obyvatelé mohli sledovat, jestli se venku mění podmínky, anebo stále panuje globální katastrofa.

Dá se říci, že v případě jakékoliv pohromy je takový bunkr zřejmě tím nejlepším, co může člověk mít k dispozici. Ale co když armagedon nikdy nenastane? Nevím, jak v USA, ale u nás by se jistě našlo vhodné využití v podobě pánských večírků s pokerem, basami piva a sportovními přenosy.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu