zdroj: YouTube


Kanadští golfisté zažili šok: rybník na hřišti začal chrlit gejzíry bahnité vody!

Říká se, že není nic, co by mohlo seriózního golfistu zastavit, aby si v klidu dokončil své kolo. To však neplatilo pro golfové hráče hrající minulý týden golf na golfovém hřišti v Indian Hills v kanadském Ontariu, kde je nenadálá přírodní událost donutila rychle opustit jamky. V opačném případě by jim hrozilo, že vyletí do vzduchu jak golfový míček.

user-avatar

Ivanhoe

24. 06. 2015 | 08:30

Doposud klidná hladina rybníku v areálu golfového hřiště Indian Hills v Lambton Shores se začala minulou středu znenadání čeřit, pak se rozbublala a nakonec chrlila do vzduchu gejzíry vody s bahnem. Lidé z okolí tvrdili, že v ovzduší byl cítit silný zápach plynu. Poté, co místní plynárna vydala prohlášení, že areálem nevede žádné plynové potrubí, začalo se mluvit o tom, že děsivou scénu má na svědomí plynová kapsa uložená pod rybníkem, z níž pravděpodobně začal unikat metan.

Gejzír v rybníce

„Je to plyn, ale nejsme si jistí,“ prohlásil místostarosta Doug Cook. „Mohlo by jít o metan, ale ještě přesně neznámé technický název této látky. Není tu žádné potrubí, takže jde o přírodní plynovou kapsu,“ řekl. Jak známo, v Kanadě se nacházejí obrovské zásoby zemního plynu.

Areál golfové hřiště byl okamžitě uzavřen a v oblasti byl vyhlášen stav nouze. Na místo dorazily speciální týmy, aby určili příčinu nezvyklého jevu. Z důvodu hrozící exploze bylo okolí rybníka ohrazeno zátarasy. „Je tu obava o bezpečnost veřejnosti. Nikomu není dovoleno do areálu vstupovat s fotoaparáty nebo vjíždět autem či jinými dopravními prostředky, protože si nepřejeme, aby tady jiskry cokoli zapálily,“ uvedl Cook. Kdy se golfisté vrátí ke svým jamkám, se dosud neví.

témata

Komentáře ( )

user-avatar

Ivanhoe

24. 06. 2015 | 08:30

Zavří­t reklamu