válkaČeskoslovenskoobjevy

Kanadští golfisté zažili šok: rybník na hřišti začal chrlit gejzíry bahnité vody!

Říká se, že není nic, co by mohlo seriózního golfistu zastavit, aby si v klidu dokončil své kolo. To však neplatilo pro golfové hráče hrající minulý týden golf na golfovém hřišti v Indian Hills v kanadském Ontariu, kde je nenadálá přírodní událost donutila rychle opustit jamky. V opačném případě by jim hrozilo, že vyletí do vzduchu jak golfový míček.

Ivanhoe 24. června 2015

Doposud klidná hladina rybníku v areálu golfového hřiště Indian Hills v Lambton Shores se začala minulou středu znenadání čeřit, pak se rozbublala a nakonec chrlila do vzduchu gejzíry vody s bahnem. Lidé z okolí tvrdili, že v ovzduší byl cítit silný zápach plynu. Poté, co místní plynárna vydala prohlášení, že areálem nevede žádné plynové potrubí, začalo se mluvit o tom, že děsivou scénu má na svědomí plynová kapsa uložená pod rybníkem, z níž pravděpodobně začal unikat metan.

Gejzír v rybníce

Gejzír v rybníce

„Je to plyn, ale nejsme si jistí,“ prohlásil místostarosta Doug Cook. „Mohlo by jít o metan, ale ještě přesně neznámé technický název této látky. Není tu žádné potrubí, takže jde o přírodní plynovou kapsu,“ řekl. Jak známo, v Kanadě se nacházejí obrovské zásoby zemního plynu.

Areál golfové hřiště byl okamžitě uzavřen a v oblasti byl vyhlášen stav nouze. Na místo dorazily speciální týmy, aby určili příčinu nezvyklého jevu. Z důvodu hrozící exploze bylo okolí rybníka ohrazeno zátarasy. „Je tu obava o bezpečnost veřejnosti. Nikomu není dovoleno do areálu vstupovat s fotoaparáty nebo vjíždět autem či jinými dopravními prostředky, protože si nepřejeme, aby tady jiskry cokoli zapálily,“ uvedl Cook. Kdy se golfisté vrátí ke svým jamkám, se dosud neví.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu