válkaČeskoslovenskoobjevy

Kanaďanka vymyslela revoluční dámskou obuv s vyměnitelnými podpatky

Kanaďanka vymyslela revoluční dámskou obuv s vyměnitelnými podpatky
Zdroj: www.tanyaheath.com
+ 12 fotek+ 13 fotek

Vysoké, nebo nízké podpatky? V prvním případě vypadá žena elegantně a sexy a v tom druhém si neničí nohy a cítí se pohodlně. Kdyby to tak šlo nějak skloubit dohromady! Šlo. Kanadská návrhářka Tanya Heath totiž našla řešení: boty s vyměnitelnými podpatky.

blondie 7. dubna 2015

K nápadu ji přivedly vlastní trable s obouváním. Když si totiž našla před 20 lety zaměstnání v Paříži, cestovala do práce v pohodlných balerinkách, ale v kanceláři se přezouvala do lodiček na vysokých podpatcích. Její francouzští kolegové se jí za to vysmívali, připadalo jim to nemístně, až buranské. Tehdy každá Pařížanka nosila do práce vysoké podpatky, a tak se Tanya tomuto trendu chtě nechtě přizpůsobila. Na vysokých šteklech odchodila i svá tři těhotenství, až si nakonec zdeformovala chodidla.

Před šesti lety dostala nápad, jak problém vyřešit. Spojila se s 14 inženýry a ve spolupráci s nimi po třech letech bádání vyvinula revoluční dámskou obuv, u které si její nositelka může libovolně měnit podpatky, od těch nízkých, přes střední až po jehlové. Stačí stisknout tlačítko umístěné dole uvnitř boty.

Tanya Heath

Tanya Heath

Tanya pak dala vale kancelářské práci a vrhla se na výrobu a prodej nové dámské obuvi. Design ani obuvnictví nikdy nestudovala, jak říká, je v této branži naprostý samouk. O její boty je však čím dál větší zájem, navzdory jejich vysoké ceně, která začíná na 550 dolarech (v přepočtu téměř 13 900 Kč)! Tanya ovšem tvrdí, že jejich koupě se ženě vyplatí, neboť s výměnou podpatků může obměňovat jejich design. Podpatky se totiž prodávají v různých barvách a s nejrůznějšími vzory, zatímco boty samotné se dělají převážně ve třech základních barvách – černé, světle hnědé a tmavě vínové. Všechny se vyrábějí ručně, z pravé kůže a opatřeny jsou vložkou s paměťovou pěnou, která maximálně tlumí nárazy.

Stačí vyměnit podpatek a bota je hned jiná.

Stačí vyměnit podpatek a bota je hned jiná.

Tanya Heath má v nabídce má již 90 párů podpatků, které se nakupují zvlášť, a 28 bot různého stylu, od sandálů až po kozačky. Prodává je prostřednictvím e-shopu a v několika málo luxusních buticích v Paříži, Torontu, Los Angeles a Lisabonu. Tím však aktivity 42leté trojnásobné matky nekončí.

„Za pár měsíců představíme novou kabelku. Nemohu zatím víc prozradit, ale bude stejně revoluční jako mé boty,“ naznačuje Tanya. Pokud budou slušivé a ženám navíc usnadní jejich každodenní hektický život, je už teď na co se těšit.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu