válkaČeskoslovenskoobjevy

Kamery zachytily smutnou podívanou. Chlapec si dělá úkol pod pouliční lampou, protože doma nemají elektřinu

Policisté z peruánského města Moche si na bezpečnostních kamerách všimli něčeho zvláštního. Neznámý chlapec tam podle všeho studoval přímo pod pouliční lampou.

Simona Knotkova 18. dubna 2019

Policie zveřejnila záběry na svém Facebooku, kde příspěvek vidělo přes pět miliónů lidí z celého světa. Později se ukázalo, že chlapcem byl dvanáctiletý Víctor Martín Angulo Córdoba, který pod světlem pouliční lampy skutečně pracoval na domácím úkolu. Jeho rodina je chudá a nemůže si dovolit zavést do svého domu elektřinu.

Victor dělá úkoly většinou do večera u světla svíčky. Kvůli shrbené poloze má ale často ztuhlý krk. „Jednoho dne můj syn řekl: ‚Jestli budu ještě dál psát ve světle svíčky, zblázním se! Jdu radši ven a tam si dokončím svůj úkol,'“ vypráví jeho matka Rosa Angulo Córdoba.

Dodává, že chlapec si nejenom dává záležet na dobrých známkách, ale každý den také pomáhá v domácnosti a s pasením ovcí. Dle svých slov se chce jednoho dne stát policistou a pomáhat v boji proti korupci.

Aby už nadále nemusel chodit do večerních ulic, starosta Moche se osobně postaral o to, aby byl rodině zajištěn přívod elektřiny.

Sociální sítě tak zase jednou pomohly dobré věci.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu