válkaČeskoslovenskoobjevy

Kamenné UFO zaskočilo čínské historiky

Kamenné UFO zaskočilo čínské historiky
Zdroj: mysteriousuniverse.org

Čínský vesničan objevil v horách kámen velmi neobvyklého tvaru, jenž mnohým pozorovatelům evokuje UFO. Místní historici si nejsou jisti, zda jde o dílo přírody, či člověka.

Yvonne Pokorná 16. února 2017

Sia Čchang-ťün z čínské provincie Chu-pej si kamene všiml při jízdě autem v horách. Trčel ze země na úbočí kopce a muže zaujal svými otvory. Zkoušel ho vykopat, ale zjistil, že je z velké části zapuštěný do země. Kontaktoval proto majitele pozemku a podivný kámen od něj odkoupil. Celý týden se pak snažil balvan vydolovat a k jeho vytažení musel použít jeřáb.

Kámen poté dopravil k sobě domů a umístil jej na zahradu. Až teprve po osmi měsících, koncem loňského prosince, o svém podivném úlovku informoval média.

Kamenné UFO

Kamenné UFO

Oválný kámen váží okolo šesti tun, na délku měří 2,8 metru, je dva metry široký a na výšku má 1,6 metru. Skládá se ze tří řad, které jsou vyplněny kamennými “pilíři”. Přivolaní experti se snažili určit, zda jde o útvar přírodního původu, či o umělou strukturu, přičemž někteří prohlásili, že vypadá jak kulisa ze sci-fi filmu – jako by se jednalo o část nějakého gigantického mechanismu.

Kamenné pilíře

Kamenné pilíře

Wang Čching-siang, čínský odborník na kulturu a historii provincie Chu-pej a provincie Chu-nan, byl podivně strukturovaným balvanem rovněž zaskočen. Nicméně zjistil, že se jedná o čedič. Podle něj mohl sloužit dávným lidem jako oltář při jejich obřadech nebo byl používán jako signalizační zařízení v době války.

Horní pilíře mohly sloužit lidem k sezení.

Horní pilíře mohly sloužit lidem k sezení.

Není známo, co se s nálezem dělo dál. Jeho majitel se jej jednu dobu snažil prodat za 100 000 jüanů (v přepočtu 370 000 Kč), ale nabídku nakonec stáhl. “Neprodám ho. Příliš si ho cením,” prohlásil.

Nevypadá to jako náhodné dílo přírody

Nevypadá to jako náhodné dílo přírody

Kameny ve tvaru létajících talířů se našly již předtím v Rusku a dalších místech světa a často byly označeny za konkrece, což je minerálová nakupenina, vzniklá zahuštěním a spojením minerálů kolem určitého jádra v sedimentárních horninách a půdách. Konkrece mívají velmi často kulovitý nebo vejčitý tvar, avšak existují i konkrece nepravidelných tvarů. Nicméně jak někteří znalci poukazují, pilíře a rozestupy v nalezeném kameni se zdají být příliš pravidelně zformovány, než aby něco takového vytvořila sama příroda.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu