válkaČeskoslovenskoobjevy

Kam zmizela z Vatikánu patnáctiletá Emanuela Orlandi

Kam zmizela z Vatikánu patnáctiletá Emanuela Orlandi
Zdroj: allthatisinteresting.com
+ 1 fotka+ 2 fotky

Záhadný příběh zmizení dívky Emanuely je dodnes nevyřešen. Mohla za její zmizení italská mafie, turečtí fanatici nebo ji nechali zmizet pedofilní vatikánští preláti?

Tomáš Chalupa 8. dubna 2019

Naposledy viděli Emanuelu Orlandi 22. června roku 1983, když se vracela z hodiny hudební výchovy. Dcera vatikánského představitele zmizela a nikdo ji už nikdy nespatřil. Od počátku se hovořilo o tom, že její zmizení má nepochybně kriminální pozadí.

Její tělo se nikdy nenašlo. Až po téměř čtyřiceti letech od jejího zmizení se začalo vyšetřování ubírat tím správným směrem. Rodina Orlandiů obdržela fotografii, na které byla zachycena hrobka v podzemí Vatikánu. U fotky byl vzkaz – podívejte se, kam ukazuje anděl. U hrobky skutečně je mramorová socha anděla. Dopis se stal ihned předmětem zájmu vatikánských úřadů, ale i policie.

Fotka totiž nesla skryté poselství. Hrobka patřila německému princi, kterého papež Pius IX. jmenoval arcibiskupem, a jeho ženě. Anděl je umístěn nad hrobkou a v rukou drží cedulku s latinským nápisem Odpočívej v pokoji. Je na něm také datum, ale to je jiné než datum na hrobce. A podle vědecké analýzy byla samotná hrobka nejméně jednou otevřená.

Podle všeho se někdo snaží upozornit, kde se nachází tělo nebohé Emanuely. Zřejmě je v hrobě v podzemním hřbitově pod Vatikánem. Kdo ji ale unesl a proč? Teorií bylo mnoho. Mluvilo se o mafii, o pedofilních kněžích, snaze o vydírání nebo ukájení sexuálních choutek. Další teorie mluvily o únosu ve snaze vyměnit dívku za zajatého Mehmeta Ali Agcu, který byl odsouzen za atentát na papeže Jana Pavla II. S tím souviselo i zmizení další dívky ve stejném roce, která rovněž zmizela beze stopy. Šlo o Mirellu Gregori. Do únosu obou dívek byla údajně zapletena turecká extremistická organizace Šedí vlci, která chtěla osvobodit Agcu. Nic z toho se nikdy nepotvrdilo.

Není to poprvé, co se neznámí lidé snažili upozornit na klíčové stopy v případu. V roce 2005 kdosi volal do italské televize a tvrdil, že Emanuelino tělo leží v hrobce známého gangstera Enrica De Pedise. De Pedis byl zastřelen v roce 1990 a pohřben v chrámu svatého Apolináře. V něm je pohřbeno mnoho vrcholných představitelů církve, včetně kardinálů a arcibiskupů. Úřady hrobku De Pedise otevřely a nenašly vůbec nic podezřelého.

Podle bývalého exorcisty Gabriela Amortha Emanuela mohla být unesena, aby sloužila jako sexuální otrokyně na divokých večírcích církevních hodnostářů, které se údajně ve Vatikánu konaly. Do organizování těchto orgií byli namočeni i místní policisté, kteří údajně vytipovávali dívky na tyto akce. Ovšem oficiálně se nikdy nic nepotvrdilo ani neprokázalo. Rodina Orlandiů tak stále čeká na to, až se tělo najde a dávný zločin se konečně vyšetří. Úřady nyní zvažují, zda dojde k otevření hrobky, která byla označena na fotografii. Jestli to přinese nějaký posun ve vyšetřování, se teprve uvidí.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu