válkaČeskoslovenskoobjevy

Několik konspiračních teorií, kam mohl zmizet malajský boeing: Unesl ho miliardář?

Několik konspiračních teorií, kam mohl zmizet malajský boeing: Unesl ho miliardář?

Uběhlo půl roku od tajemného zmizení malajského boeingu na trase z Kuala Lumpuru do Číny. Až dodnes se nenašlo nic, co by pátrání posunulo někam dál. Konspirační teorie tak zůstávají stále v platnosti a dokonce nabývají na významu.

Tomáš Chalupa 10. září 2014

O letu se toho ví stejně málo jako na počátku pátrání. Letadlo zmizelo z radarů, na palubě přestaly vysílat přístroje spojující let se zemí a to je asi tak vše, co se s jistotou ví. Dodnes není ani jasné, kam vlastně letadlo letělo nebo kam mohlo spadnout. Oblasti pátrání se neustále měnily a faktů tak zůstává zoufale málo. Podívejme se, co říkají konspirační teorie.

MH370

MH370

Letadlo přistálo na jednom z ostrovů. Velmi rozšířená teorie, kterou potvrzovaly i údajné nálezy z trenažéru kapitána letadla. Ten si prý nacvičoval doma přistání na malých ostrovech v Indickém oceánu. Často se mluví o ostrovu Diego Garcia, kde je americká vojenská základna. Pokud měli ve zmizení letadla prsty Američané, letadlo by nejspíš přistálo právě tam. Možných dalších míst v Indickém oceánu, kam mohl boeing přistát, je celá řada, byť přistání na malých ostrovech s tak velkým letadlem rozhodně není žádná hračka.

Základna Diego Garcia

Základna Diego Garcia

Teorie o přistání má v sobě obsažených několik menších teorií. Jednou z nich je, že letadlo unesl kapitán a někam s ním přistál. Přesné důvody opět nejsou jasné, mohlo jít o pojišťovací podvod nebo i o jakýsi politický akt, případně terorismus. Další možností je, že letadlo donutil přistát někdo jiný, nejspíše Američané. Právě proto je ve středobodu hledání ostrov Diego Garcia. V takovém případě by přišly na řadu nejrůznější špionážní a vojenskopolitické motivy. Nevydařený experiment? Provokace vůči Číně? Motivů a teorií zahrnujících přistání letadla je celá řada. Jejich nedostatkem je jednoduchý fakt, že letadlo prakticky nelze ukrýt tak, aby nebylo vidět ze satelitů. A pak také zůstává otázka, co se tedy stalo s pasažéry a posádkou?

Rothschild

Rothschild

Mikročipová konspirace. Velmi silná konspirativní teorie stojí na tom, že na palubě bylo množství zaměstnanců americké firmy Freescale Semiconductor. Ta vynalezla zcela nový typ radaru využitelný pro americkou armádu. Patent na přelomový systém, slibující nedozírné zisky, měl být rozdělen mezi čtyři čínské pracovníky Freescalu. Jenže je tu i pátý díl, který patří firmě Blackstone, a ta celý Freescale vlastní.

Majitelem Blaskstone je multimiliardář Jacob Rothschild. Na palubě letadla byli všichni čtyři čínští držitelé nového patentu. Po jejich zmizení se jediným vlastníkem supermoderního radaru stal automaticky Rothschild. Na tuto stopu upozornilo kromě nejrůznějších konspirátorů také hnutí Anonymous, které ve svém prohlášení tvrdí, že právě Rothschild nechal zmizet letadlo, aby získal cenný patent zcela do svých rukou. Jenže při pohledu na fotografii Jacoba Rothschilda se člověk neubrání otázce, má to tento stařec ještě vůbec zapotřebí?

Další teorie mluví o mimozemšťanech, otevření brány do jiné dimenze, únosu letadla iránskými fanatiky, ale nejpravděpodobnější stále zůstává předpoklad, že ztracený boeing leží někde na dně moře. Jen se stále neví kde.

Další články

Zavří­t reklamu