válkaČeskoslovenskoobjevy

Kadeřník motivuje děti ke čtení tím, že je stříhá zdarma

Kadeřník motivuje děti ke čtení tím, že je stříhá zdarma
Zdroj: USA Today

Když se hřeben a nůžky dostanou do těch správných rukou, mohou se stát mocným nástrojem. Tak mocným, že přimějí děti číst knihy! Kadeřník Courtney Holmes z amerického státu Iowa našel způsob, jak školáky motivovat k četbě. Nabídl jim, že je ostříhá zdarma, pokud mu budou během stříhání předčítat z knížek. Jeho nápad se setkal s tak velkým ohlasem, že nestíhal všechny malé čtenáře během jedné směny ostříhat.

Ivanhoe 2. září 2015

„Běž ke stolku a vyber si knihu, jakou chceš, a pokud bys měl problém se čtením, pomůžu ti porozumět textu a můžeme si to přečíst společně.“ Těmito slovy vítal Courtney Holmes každé dítě, které se k němu přicházelo před začátkem nového školního roku ostříhat. Holmes, jenž je otcem dvou dětí, si vzal pracovní volno, aby si mohl v městském parku v Dubuque postavit u příležitosti charitativní akce kadeřnický stánek. Zaplnil ho pak spoustou knih, které si buď přinesl z domu, nebo je získal od různých neziskových organizací.

Stříhání s četbou

Stříhání s četbou

„Abych řekl pravdu, byl jsem ohromen. Nejprve stály ve frontě čtyři děti a pak jich bylo kolem dvaceti. Všechny se chtěly ostříhat a byly dychtivé číst,“ svěřil se kadeřník deníku USA Today. Když akce končila, čekalo na sestřih ještě deset dětí. Holmes jim vydal poukaz a slíbil je ostříhat další den.

„Bylo to úžasné, báječné,“ rozplývala se nadšením Beth McGorry, jedna z těch, co věnovala na podporu čtení své knihy. Obzvláště ji potěšilo, že kadeřník pomáhal malým dětem s výslovností slov, které dosud neznaly.

Mnoho dětí kadeřníkovy nabídky využilo a do křesla se posadilo s knihou.

Mnoho dětí kadeřníkovy nabídky využilo a do křesla se posadilo s knihou.

Holmesova iniciativa vzbudila celonárodní pozornost a majitel salonu, kde je kadeřník zaměstnán, nyní zvažuje, že by stříhání zdarma za četbu z knih nabízeli mladším školákům každý měsíc v roce. „Těším se, že v tom budu moct pokračovat,“ mne si už ruce Holmes.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu