válkaČeskoslovenskoobjevy

Kadeřník, který ostříhal vlasy Dianě: Přečtěte si příběhy slavných účesů Sama McKnighta

Kadeřník, který ostříhal vlasy Dianě: Přečtěte si příběhy slavných účesů Sama McKnighta
Zdroj: dailymail.co.uk

Brit Sam McKnight se kadeřnickému řemeslu věnuje více než čtyřicet let. Podívejte se na některé z jeho vlasových kreací a přečtěte si příběhy, které jim předcházely.

Simona Knotkova 10. listopadu 2017

Princezna Diana

Snímek byl pořízen v roce 1990, když jsem pracoval s francouzským fotografem Patrickem Demarchelierem. Řekli mi, že budeme fotit někoho důležitého pro Vogue a já si myslel, že to bude Margaret Thatcher. Najednou se ale ve dveřích objevila princezna. Vlasy jsem jí stáhnul dozadu, abych tak vytvořil efekt krátkého střihu. Po focení mi řekla: „Co byste udělal s mými vlasy, kdybyste měl volnou rukou?“ „Ostříhal bych je,“ odpověděl jsem odvážně. „Pojďme to udělat,“ souhlasila. Neměl jsem ani tušení, co bude následovat. Její vlasy pak byly na všech předních stranách novin a novináři stanovali před domem mých rodičů. Na dva týdny se museli vystěhovat. Všechny ženy chtěly vypadat jako Diana, viděli jste to všude.

Linda Evangelista

Tohle pochází z doby její největší slávy v roce 1992. Fotil jsem ji pro módní značku Kenar. Šimpanz Jesse byl skvěle vycvičený. Dal jsem na něho paruku a tak vznikl tento snímek. Jednou jsem Lindu také česal na fotku, kde se kolem ní motalo tucet dobrmanů. Byla tam i její matka, která se mě hrůzou držela. Jediné, co ale zajímalo Lindu, bylo, které diamanty mají být v popředí fotky – jestli náušnice, nebo náramek.

Naomi Campbell

Naomi jsem poznal, když jí bylo teprve šestnáct. Na první focení dojela autobusem ještě ve školní uniformě a říkala nám, ať si pospíšíme, že její máma o ničem neví. Stačil nám jeden pohled, abychom ji přijali do agentury. Byla nádherná a milá. Pro tuhle fotku, která vznikla v rámci kampaně na džíny, jsem se její vlasy nesnažil zkrotit a dal je do popředí. Byly velké stejně jako její osobnost. Dokáže být zlobivá, nebezpečná a nepředvídatelná, ale za všech okolností ji miluju.

Cindy Crawford

Tento snímek vznikl v roce 1993. Chtěl jsem Cindy vzít její americkou hřívu, pro kterou byla známá, a nahradit ji uhlazeným maskulinním účesem. Tehdy neexistovalo tolik produktů jako dnes, používali jsme k tomu roztok cukru a vody, nebo dokonce Coca-Colu! V běžném životě by to samozřejmě bylo naprosto nepraktické a obletovaly by vás vosy. Pro focení to ale bylo dokonalé.

Uma Thurman

Umu jsem znal už od jejích šestnácti, byla to vytáhlá školačka. Pracovali jsme spolu, ještě než se stala herečkou. Na této fotce jí bylo dvacet dva, fotili jsme ji pro německý Vogue dva roky před jejím objevením v Pulp Fiction. Z legrace jsem ji tehdy hodil do bazénu. Netušil jsem, že na sobě měla boty Manola Blahnika! Vždycky jsem říkal, že jí koupím nové, ale nikdy jsem to neudělal. Teď ale asi budu muset, když jsem se přiznal.

Kate Moss

Společně jsme udělali třicet titulních stran pro Vogue včetně této fotky, kterou pořídil Nick Knight. Jedno focení se ale málem nevydařilo. Letěli jsme tehdy na ostrov Svatého Bartoloměje a na letišti ztratili moje zavazadlo s celou výbavou. Musel jsem proto improvizovat. Na hotelu jsem našel lahvičku od spreje, kterou jsem naplnil slanou vodou, a společně s hřebenem se pokoušel vytvořil plážový look ve stylu Bardot. Kdo by tehdy řekl, že o několik let později se spreje se solí skutečně stanou populární!

Kim Kardashian

Pracoval jsem s ní jenom dvakrát. Je to překrásná žena a za všech podmínek profesionální. Pro tento snímek jsme ji celý den stříkali vodou a pak ji postavili před větrák; ani nemukla. Obdivuji ji, protože se nebojí změnit svou image. To je něco, co způsobila sociální média. Vytvořila hlad po rychlých změnách vzhledu. Druzí se ale díky tomu učí. Focení se tolik změnilo od té doby, co jsem začínal.Teď, ať se podíváte kamkoliv, všude je někdo s fotoaparátem. Svět se na vás dívá úplně jiným způsobem.

Cate Blanchett

S Cate jsme se poprvé potkali před šestnácti lety a společně jsme pracovali na několika filmových premiérách a Oscarech. Dělal jsem jí vlasy například v roce 2005, když vyhrála v kategorii nejlepší vedlejší herečka za film Letec. Měla tehdy jemné vlny, které dokonale rámovaly její tvář. Nejlepším okamžikem bylo, když mě pak vzala na afterpárty k Princovi! Pro tento snímek jsem použil horké natáčky a vlasy jsem jí poté rozčesal prsty. Výsledkem je okouzlující look starého Hollywoodu.

Gisele Bündchen

Gisele má nejlepší vlasy v branži. Silné, tmavě blonďaté brazilské vlasy se světlými odlesky dokonale vynikají na snímku Alexeje Haye z roku 2007. Za patnáct let její kariéry se skoro nezměnily, a proč by měly? Ženy z celé Británie pořád chodí za kadeřníky, ukazují její fotku a říkají: „Tohle chci!“ Z části za to můžou její geny, z části výživa. Velmi dobře se o ně umí starat.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu