válkaČeskoslovenskoobjevy

K padesátinám si koupil 50 veteránů a zaparkoval je v lese

+ 23 fotek+ 24 fotek

Pro leckterého milovníka starých aut to může být bolestná podívaná: Jaguár, Rolls-Royce, Porsche, Mercedes-Benz, BMW, Moskvič – to je jen namátkou malý výčet ikonických značek, u nichž by asi nikdo nečekal, že je někdo nechá hnít v lese, vydané na milost a nemilost matky přírody. Tím spíš, že majitelem je Němec a k tomu prodejce a restaurátor veteránů.

Ivanhoe 12. června 2016

A učinil tak zcela záměrně. Založil totiž unikátní muzeum v přírodě nazvané Auto Skulpturen Park s grandiozní expozicí hnijící automobilové historie.

Když před 17 lety Michael Fröhlich oslavoval padesáté narozeniny, nadělil si jako dárek 50 veteránů z 50. let a zaparkoval je v lesíku za svým domem v údolí Neandertal, jen pár minut chůze od Muzea neandrtálského člověka. „Jsou to jak mí bratři,“ prohlásil o svých čtyřkolových vrstevnících Michael Fröhlich.

Mnohé z těchto supervozů v době, kdy je kupoval, byly pojízdné, ale od té doby už nikdy nevyjely. Místo toho tahle auta snů odpočívají tiše v lese, nemytá, neleštěná, vystavená přírodním živlům. Některá vrůstají do stromů, jiná jsou do půlky pohřbená v zemi. „Příroda je silnější než technologie, a to je to, co tady chci ukázat,“ vysvětlil Fröhlich. V této snaze slaví bezpochyby úspěchy, neboť síla přírody očividně triumfuje nad kdysi tak ceněnými příklady lidské techniky.

Auto Skulpturen Park, jak se Fröhlichovo unikátní muzeum nazývá, není volně přístupný veřejnosti, ale majitel je ochoten po předchozí domluvě skupiny turistů po svém unikátním lesním vrakovišti provést.

Další články

Zavří­t reklamu