válkaČeskoslovenskoobjevy

„Jste bohatí, tak mi finančně přispívejte,“ řekl čtyřicetiletý syn a poslal rodiče k soudu

„Jste bohatí, tak mi finančně přispívejte,“ řekl čtyřicetiletý syn a poslal rodiče k soudu
Zdroj: Unsplash

Brit žil i ve čtyřiceti letech z peněz svých rodičů. Když se finanční podpora zmenšila, zažaloval je.

Simona Knotkova 14. října 2020

Nejmenovaný jednačtyřicetiletý právní zástupce z Londýna byl od dětství zvyklý na vysoký životní standard. Jeho rodiče nouzí netrpěli, což se odráželo na výši jeho kapesného a materiální výbavě. Tato podpora neskončila ani po dovršení osmnáctého roku a muž z ní těžil dalších dvacet let. Aniž by musel pracovat, díky rodičům žil v plně vybaveném bytě, ve kterém nemusel platit nájem. Z rodičovské kapsy šlo rovněž placení veškerých účtů a výdajů.

Thumbnail # Babička nedodržovala GDPR a zveřejnila fotku s vnoučaty. Dcera ji zažalovala
Mohlo by Vás zajímat:

Babička nedodržovala GDPR a zveřejnila fotku s vnoučaty. Dcera ji zažalovala

Před nedávnem se ale vztahy mezi rodiči a synem zhoršily, což vedlo rovněž k omezení apanáže. I když o bezplatné bydlení v centru britské metropole muž nepřišel, stále se dle jeho mínění jednalo o hrubý zásah do jeho životní úrovně. Tuto nepříjemnost vyřešil neuvěřitelně dospěle a rodiče poslal k soudu.

„V poslední době se vztah mezi stěžovatelem a jeho rodiči, zejména otcem, zhoršil a finanční podpora se kvůli tomu podstatně zmenšila. Podle jeho slov rodiče v podstatě dvacet let živili jeho závislost, což mělo za následek to, že je na ně nyní zcela odkázaný,“ řekl soudce James Munby, který se celým případem zabýval.

Thumbnail # Čínští důchodci zažalovali bohatého syna. Neplatil na ně výživné
Mohlo by Vás zajímat:

Čínští důchodci zažalovali bohatého syna. Neplatil na ně výživné

Podle právního zástupce žalujícího by bohatí rodiče, kteří se momentálně nachází v Dubaji a soudního slyšení se zúčastnili pouze vzdáleně, měli svého syna nadále finančně podporovat jako donedávna. Advokát k tomu citoval pasáže ze zákona o rodině. Žaloba byla ale nakonec (nepřekvapivě) smetena ze stolu, takže si nevděčný syn bude muset hledat buď lepšího právníka, nebo práci, díky které se jeho konto i přes  zredukované kapesné nebude zmenšovat.

Ač může tento příběh ze soudní síně znít absurdně, skutečnost je taková, že podobných kauz v posledních letech přibývá. Naposledy se tak stalo například v Itálii, kde se pětatřicetiletý muž pokoušel vysoudit, aby ho rodiče nadále finančně podporovali. Také v tomto případě dopadl soudní proces v neprospěch žalující strany.

Další články

Zavří­t reklamu