V této restauraci si chudí nebudou připadat jako žebráci a finančně zajištěnější naopak mohou pomoci druhým – skvělý nápad!

V této restauraci si chudí nebudou připadat jako žebráci a finančně zajištěnější naopak mohou pomoci druhým – skvělý nápad! | zdroj: al.com


Jon Bon Jovi otevřel druhou restauraci, ve které nemusíte platit. Jídlo si zde můžete odpracovat

TÉMATA: zpěváci | pop a rock | Jon Bon Jovi | charita

user-avatar

Simona Knotková

23. 05. 2016 | 17:30

Muzikant Jon Bon Jovi otevřel v New Jersey už druhou restauraci pojmenovanou Soul Kitchen. Jedná se o neziskové zařízení, v němž si návštěvníci své jídlo můžou odpracovat, nebo ho naopak někomu jinému zaplatit.

První restauraci muzikant společně se svou manželkou Dorotheou Hurley otevřel už v roce 2011, a to ve čtvrti Red Bank. Druhá zahájila svůj provoz v Toms River. Hlavním cílem Soul Kitchen je zajistit stravu pro jedince, kteří si jídlo nemohou dovolit. Majitelé však nechtěli, aby se jednalo o obyčejnou vývařovnu pro nižší vrstvy a bezdomovce, a každý si tak zde může svou porci jídla oplátkou odpracovat. "Obyčejní zákazníci" pak naopak můžou zaplatit za druhého.

"V našich jídelníčcích nenajdete žádné ceny. Pokud nemáte peníze, oplátkou můžete sklidit ze stolu, umýt nádobí nebo třeba pomoci s prácemi na zahradě. V jiném případě restauraci dáte dobrovolný příspěvek, a tak zaplatíte jídlo někomu dalšímu," vysvětluje zpěvák Bon Jovi princip placení v Soul Kitchen.

Součástí restaurace je potravinová banka a kuchařská škola. Zájemci zde také zdarma naleznou poradnu, kde jim pomohou se zdravotním pojištěním, daněmi či podporou.

user-avatar

Simona Knotková

23. 05. 2016 | 17:30

Zavří­t reklamu