válkaČeskoslovenskoobjevy

Jon Bon Jovi opět pomáhal. Tentokrát sehnal bydlení pro veterány bez domova

Jon Bon Jovi opět pomáhal. Tentokrát sehnal bydlení pro veterány bez domova
Zdroj: theepochtimes.com

Nadace Jon Bon Jovi Soul Foundation pomáhá už od roku 2006 lidem bez domova. Naposledy se zasloužila o bydlení sedmi desítek válečných veteránů.

Simona Knotkova 19. prosince 2019

Jon Bon Jovi a jeho nadace JBJ Soul Foundation věnovala 500 tisíc dolarů (cca 11,4 milionů korun) na pomoc válečným veteránům bez domova. S pomocí neziskovky HELP USA pro ně ve Washingtonu, D.C. vzniklo 77 bytových jednotek.

„Trvalo to deset let, ale je to tady, je to skutečné a sedmdesát sedm veteránů bude mít místo, které budou moci nazývat svým domovem. Veteráni se mnohdy potýkají s posttraumatickou stresovou poruchou a dělá jim problém vrátit se z válečného pole do práce. Život, tak jak jste ho znali, se změní, a tito lidé potřebují speciální pomoc,“ sdělil sedmapadesátiletý rocker do médií.

Kromě finančně dostupných bytů se veteráni mohou zapojit do podpůrných programů, které jim pomohou znovu se postavit na vlastní nohy. Současně se spuštěním nového bydlení vyšel nedávno také singl Bon Joviho kapely „Unbroken“, který se zabývá právě problematikou válečných veteránů. Skladba byla složena pro dokument o veteránech a služebních psech „To Be Of Service“.

„Byl to pro mě obtížný úkol, protože já sám jsem nikdy v armádě nebyl. Když se do skládání takového songu pustíte, musíte být upřímní a důvěryhodní, aby muži a ženy, kteří sloužili v armádě, cítili hrdost, když ho uslyší. Promluvil jsem si proto s režisérem ještě předtím, než všechno sestříhal. Sdělil mi některé klíčové historky, které mu vojáci předali,“ vypráví muzikant.

I když sám vojenskou službou neprošel, armádní zkušenost má díky rodině z první ruky. „Oba moji rodiče byli mariňáci, takže vojenská služba byla vždy součástí mé osobnosti. Díky tomu jsem věděl, kam s tím příběhem chci směřovat. Nakonec se v něm jako válečný veterán ptám: Udělal bych to znovu? Odpověď zní ano.“

Veškerý výtěžek ze streamů a stažení „Unbroken“ poputuje Patriotic Service Dog Foundation, nadaci financující trénování služebních psů pro veterány s posttraumatickou poruchou. Skladbu si poslechněte pod článkem.

Další články

Zavří­t reklamu