válkaČeskoslovenskoobjevy

Johnnyho Deppa už nebaví hrát. Na letošních Grammy se představil jako rocker

Johnnyho Deppa už nebaví hrát. Na letošních Grammy se představil jako rocker
Zdroj: huffingtonpost.com

Hollywood bez Johnnyho Deppa? To si asi jen málokdo z nás dokáže představit. Americký herec se do povědomí diváků dostal rolí v seriálu Jump Street 21 a postupně si budoval status jedné z největších hereckých hvězd všech dob. Přesto by právě jeho pravidelná účast na plátně mohla být už brzy minulostí. Deppa totiž více láká svět zhýralých rockerů.

Simona Knotkova 17. února 2016

Letošní předávání cen Grammy bylo jako již tradičně nabité hudebními čísly. Jedním z nich bylo také vystoupení Hollywood Vampires, super skupiny založené Alicem Cooperem, Joem Perrym z Aerosmith a hercem Johnnym Deppem. Dohromady se muzikanti dali loni a v září už stihli také vydat eponymní studiovou desku. Vedle vlastní tvorby se její tracklist skládá především z předělávek klasických rock’n’rollových skladeb z dílny The Who, The Doors či T.Rex.

Na slavnostním večeru kapela s Deppem na baskytaře zahrála vlastní song „As Bad As I Am “ a nedávno zesnulému Lemmymu Kilmisterovi z Motörhead vzdala poctu coverem „Ace Of Spades“. „Mám neskutečné štěstí. Jsem chlápek, který skončil v kapele a dostal příležitost složit songy s Joem Perrym a Alicem Cooperem,“ okomentoval show herec.

Johnny Depp, Alice Cooper, Joe Perry, Hollywood Vampires, 2016 Grammy Awards.

Johnny Depp, Alice Cooper, Joe Perry, Hollywood Vampires, 2016 Grammy Awards.

Nadšení z vystoupení s ním už ale nesdíleli uživatelé sociálních sítí. „Pamatujete si, jak jsem kdysi respektovali a obdivovali Johnnyho Deppa?“ jízlivě se ptá jeden z nich. „Johnny Depp je důkazem, že když se budete dostatečně dlouho oblékat jako člen rockové kapely, nakonec v jedné z nich skončíte,“ píše další. Hudební magazín SPIN poté číslo na Grammy komentoval nemilosrdnými slovy a napsal, že „vystoupení nebylo špatné, ale celkem deprimující, a bylo by milejší vzdát Lemmymu hold kapelou, která je důkazem, že oheň rockového boha je i v někom pod padesát let. A bez Johnnyho Deppa.“

Johnnyho Deppa jako muzikanta veřejnost zkrátka moc nebere a spíše na něho vzhlíží jako na dalšího slavného, který si myslí, že v umělecké branži může dělat všechno. Což je zrovna v jeho případě vlastně paradoxní.

https://www.youtube.com/watch?v=54Qk-nIVytU

Svou oblibou k hudbě se Depp nikdy netajil a v minulých letech už spolupracoval s Oasis nebo Marilynem Mansonem. „Když poprvé přišel do Los Angeles, nebyl hercem, ale kytaristou. Přišel sem s kapelou a náhodou ho pak objevili, protože dobře vypadal a oni hledali mladého kluka do Jump Street. A tak to začalo. Herectví mu jenom pomáhá platit účty, ale kdyby si měl vybrat, vítězí u něho kytara. Odjakživa byl rocker,“ řekl o něm kupříkladu Cooper.

Johnny Depp při udílení Zlatých glóbů v roce 2011.

Johnny Depp při udílení Zlatých glóbů v roce 2011.

Myšlenky na odchod do hereckého důchodu také nejsou nic nového a Depp se už několikrát nechal slyšet, že ho vlastně děsí, když uváží, kolik cizích replik namísto svých vlastních slov za rok pronese. Hrůzu má podle svých slov taky z možné výhry Oscara: „Nechci vyhrát žádnou z těch věcí. Nechci tam pak stát a mluvit. Párkrát už mě nominovali. Představa vítězství ale znamená, že s někým soupeříte, a já nesoupeřím s nikým. Jenom si zkrátka stojím za svým a dělám si, co chci. Někdy se to lidem nelíbí, ale to je v pořádku.“

Minimálně další dva roky ale jeho příznivci nemusí mít obavy, protože herec je ještě stále upsaný několika filmům. Jedním z nich je i další pokračování Pirátů z Karibiku.

Další články

Zavří­t reklamu