válkaČeskoslovenskoobjevy

Johnny Depp se slavným pirátem nikdy neměl stát. Scenárista ho psal pro Hugha Jackmana

Johnny Depp se slavným pirátem nikdy neměl stát. Scenárista ho psal pro Hugha Jackmana
Zdroj: Profimedia
+ 2 fotky+ 3 fotky

V roce 2003 vstoupil do kin první díl úspěšné filmové série Piráti z Karibiku. Hlavní hvězda snímků Johnny Depp se natáčení málem nezúčastnil.

Simona Knotkova 30. září 2020

Dnes už si nedokážeme představit Piráty z Karibiku bez Johnnyho Deppa a jeho legendárního kapitána Jacka Sparrowa. Možná vás překvapí, že role původně nebyla určena pro populárního amerického herce. Autor příběhu prvního dílu s podtitulem Prokletí černé perly Stuart Beattie ho zprvu psal pro svého krajana, australského herce Hugha Jackmana. Odtud má ostatně i původ pirátovo jméno.

Thumbnail # Hugh Jackman: 11 věcí, které jste (možná) nevěděli o jednom z nejkrásnějších mužů planety
Mohlo by Vás zajímat:

Hugh Jackman: 11 věcí, které jste (možná) nevěděli o jednom z nejkrásnějších mužů planety

„Když jsem tu postavu psal, původně jsem myslel na Hugha Jackmana. Odtud pochází i její jméno – kapitán Jack. Sledoval jsem jeho vývoj ve všech těch muzikálech, takže jsem věděl, že je to fenomenální talent a vytvořil jsem podle něj postavu Jacka Sparrowa,“ prozradil tvůrce v dřívějších rozhovorech.

Studio Disney Hugha Jackmana nakonec neoslovilo, ale ani s Johnnym Deppem se nejednalo o jasné obsazení. V době předprodukčních příprav totiž vůbec nebylo jasné, co se z celého námětu vyklube, a proto herec otálel se svým zapojením.

„Na začátku měli jenom jméno – Piráti z Karibiku. To samozřejmě upomínalo na stejnojmennou atrakci v zábavním parku. Žádný koncept tehdy ještě neexistoval, nebo mi o něm aspoň neřekli. Zpočátku jsem byl proto zdrženlivý a vyčkával jsem, s čím dalším přijdou,“ sdělil představitel hlavní postavy během interview s YouTube kanálem ScreenSlam.

Thumbnail # Johnnyho Deppa už nebaví hrát. Na letošních Grammy se představil jako rocker
Mohlo by Vás zajímat:

Johnnyho Deppa už nebaví hrát. Na letošních Grammy se představil jako rocker

O úspěchu budoucí franšízy pochybovali i samotní producenti a filmoví kritici. Původně se zamýšlelo, že film ani nevstoupí do kin a vyjde přímo pro domácí projekce. Problém představovalo hlavně věkové zaměření diváků. Příběh na motivy atrakce z Disneylandu mohl do kin přirozeně lákat hlavně ty nejmenší. Pro ty byl ale film „příliš intenzivní“, jak se nechali slyšet producenti, takže se Piráti z Karibiku jako první film od Disneyho dočkali ratingu PG-13.

Dnes už víme, že všechny obavy byly liché. Prokletí černé perly se nejenom ihned po svém uvedení stalo hitem, který si na celosvětových tržbách vydělal přes 654 milionů dolarů, ale navíc připravilo úrodnou půdu pro další díly a z Pirátů z Karibiku udělalo jednu z nejvýdělečnějších filmových sérií všech dob.

Další články

Zavří­t reklamu