válkaČeskoslovenskoobjevy

Joe DiMaggio a Marilyn Monroe: žárlivá, ale upřímná láska až za hrob

Joe DiMaggio a Marilyn Monroe: žárlivá, ale upřímná láska až za hrob
Zdroj: profimedia.cz
+ 2 fotky+ 3 fotky

Marilyn Monroe. Není snad skloňovanějšího jména, když jde o sex symboly a osudové ženy. Zdá se, že mají tyto ženy všechno. Peníze, slávu, uznání, a v tomto případě i jistou nesmrtelnost. Ale jen v jedné věci mají málokdy štěstí: v lásce.

Marta Šindlauerová 26. října 2020

Baseballista Joe DiMaggio a herečka Marilyn Monroe se seznámili v roce 1953. Ačkoli sportovec o první schůzku s Monroe velmi stál, jeho vysněná dívka se k tomu stavěla jinak:

„Setkání s ním je mi putna. Nemám ráda svalovce v křiklavém oblečení. Znervózňují mě kostkovaná saka a růžové kravaty.“

K rande nakonec došlo a o pár měsíců později už do toho Joe s Marilyn praštili – v lednu 1954 se v San Francisku vzali. Tisk i veřejnost zaplesaly nadšením – tohle byl prostě pár snů.

Počáteční poblouznění brzy vystřídala nejprve rutina a nuda. DiMaggio a Monroe byli klasickým párem, který mezi sebou neměl absolutně nic společného. Ona milovala kulturu, umění, objevování nových věcí a navzdory obecně vžité představě „hloupé blondýnky“ se zajímala o duchovno. On – tehdy mimochodem nejslavnější baseballista planety – rád vysedával doma s cigaretou, alkoholem, anebo pořád jen trénoval.

Thumbnail # Ona ho bezmezně milovala, on ji prý jenom využíval. Manželství Marilyn Monroe a Arthura Millera skončilo dramaticky
Mohlo by Vás zajímat:

Ona ho bezmezně milovala, on ji prý jenom využíval. Manželství Marilyn Monroe a Arthura Millera skončilo dramaticky

A jako by to nestačilo, začal se do vztahu zavrtávat ještě horší červ: těžká obsedantní žárlivost ze strany Joea. Zakazoval Marilyn se ve filmech jakkoli znatelně odhalovat a na neustálý roj mužů kolem své ženy si nemohl zvyknout. Doběla ho rozčílila například legendární scéna s proudem vzduchu z ventilace metra ve filmu Slaměný vdovec. Tento incident mezi manželi způsobil takovou roztržku, že se velmi krátce poté po devíti měsících manželství rozhodli podat žádost o rozvod. Po odloučení se šel DiMaggio léčit a přestal s alkoholem, a i když se média předháněla v tom, s kým z dalších krásek Joea spojí, on jakýkoli nový vztah odmítal. Šuškalo se, že chová naději, že se s Marilyn dá zase dohromady.

Po Marilynině neúspěšném manželství s dramatikem Arthurem Millerem v roce 1961 začala Monroe vyhledávat opět DiMaggiovu společnost. Bývalý baseballista a tehdy už trenér se zpočátku – prý z hrdosti – odmítal s Monroe znovu romanticky spojit. I tak mezi nimi vzkvétalo opravdové, upřímné přátelství, které nakonec vyvrcholilo tím, že si Joe chtěl svou bývalou manželku znovu vzít. Jeho plány ale bohužel zmařila Marilynina smrt 5. srpna 1962.

Thumbnail # Marilyn Monroe v slzách: Takhle skončilo její krátké manželství s baseballovým hráčem Joem DiMaggiem
Mohlo by Vás zajímat:

Marilyn Monroe v slzách: Takhle skončilo její krátké manželství s baseballovým hráčem Joem DiMaggiem

DiMaggio se nikdy nesmířil s oficiální verzí úmrtí Marilyn – tedy sebevraždou. Vždy veřejně prohlašoval, že se Marilyn stala obětí vraždy, a neustále opakoval, že ví, kdo za ohavným činem stojí.  Dokonce prohlásil:

„Celý klan Kennedyů jsou vrahové žen, vždycky jim to prošlo a bude procházet i nadále.“

Byl to také DiMaggio, který se postaral o hereččino tělo a pohřeb. A také to byl právě on, kdo zařídil, aby se po 20 let od pohřbu k jejímu hrobu třikrát týdně pokládaly čerstvé růže. A tak ačkoli byl Joe manželem nesmírně žárlivým, nelze mu upřít, že k Sugar (vzpomeňme na Někdo to rád horké) choval i velmi speciální a dojemné city.

Další články

Zavří­t reklamu