válkaČeskoslovenskoobjevy

Jmenuji se Hitler, pánové, tvrdí muž a má pravdu

Jmenuji se Hitler, pánové, tvrdí muž a má pravdu
Zdroj: dailymail.co.uk
+ 1 fotka+ 2 fotky

Pětašedesátiletý Romano Lukas Hitler je důchodce, který žije v nejvýchodnějším německém městě Görlitzu u hranic s Polskem. Je podle svých slov posledním žijícím příbuzným někdejšího německého diktátora Hitlera. "Otec Adolfa Hitlera Alois měl mladšího bratra. Jeho vnuk byl můj otec," vysvětluje muž.

Tomáš Chalupa 28. ledna 2016

Muž tvrdí, že jeho rodiče utekli do východního Německa a nakonec zemřeli v Bratislavě. Pak ho adoptovala polská rodina. Jako dospělý se chtěl stát námořníkem. Už tehdy měl prý velké problémy kvůli svému příjmení. Sám však zjevně s Hitlerem problém nemá. Na stěnách jeho bytu visí německé vlajky, portrét Adolfa Hitlera, Usámy bin Ládina i Angely Merkelové. „Lidi se často smějí nebo jsou v šoku, když slyší moje jméno. Bylo to také často důvodem, proč jsem nesehnal práci,“ prozrazuje Hitler.

Problém je v tom, že podle oficiální historie otec Adolfa Hitlera Alois Hitler žádného bratra neměl. Matka Aloise Hitlera Maria Schickelgruberová ho přivedla na svět ve 42 letech coby svobodná matka. Jméno otce nikde neuvedla. Pět let po synově narození se provdala za o tři roky staršího Johanna Georga Hiedlera. Ten si v roce 1876 změnil své příjmení na Hitler, což byla zkomolenina jména Hiedler. Jak se však dostal ke jménu Hitler pětašedesátník Romano Lukas, není úplně jasné. Přesto rezolutně prohlašuje: „Jsem jediný žijící Hitler. Po mně už žádný další nebude. Ta hanba už musí skončit. Je to kříž nosit takové jméno a já bych to nikomu nepřál.“ Možná mu mohl někdo prozradit, že v Německu je legální změnit si úředně přijmení. Pak by si možná našel práci a celý jeho život by mohl vypadat jinak.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu