válkaČeskoslovenskoobjevy

Jimi Hendrix tvrdil, že je z Marsu. Na jeho koncertě se prý objevilo UFO

Jimi Hendrix tvrdil, že je z Marsu. Na jeho koncertě se prý objevilo UFO
Zdroj: mysteriousuniverse.org

Jimi Hendrix v rozhovoru pro New York Times jednou prozradil, že pochází z Marsu. Ať už se z muzikantovy strany jednalo jenom o vtip, podle očitých svědků se na jeho koncertě UFO prý skutečně objevilo.

Simona Knotkova 20. dubna 2017

K incidentu došlo na jednom z posledních Hendrixových koncertů, který probíhal ve vyhaslé sopce na ostrově Maui. Zatímco si šel Jimi mezi třemi sadami odpočinout do stanu, na místě bylo některými svědky spatřeno UFO. Návštěvníci také vypovídali, že se ze skal linula hudba.

Podivný úkaz potvrdil i Curtis Knight, s nímž Hendrix dříve tvořil kapelu Curtis Knight And The Squires. Dle jeho slov se muzikanti s mimozemskou civilizací střetli už v roce 1965. Jeli tehdy autem, když uvízli ve sněžné bouři blízko newyorského Woodstocku. Náhle se před nimi měl objevit mimozemšťan. Sníh začal tát a v autě se oteplilo, a muzikanti tak mohli vyjet z bouře.

Na UFO se Jimi Hendrix odkazuje i v textu skladby Somewhere (z posmrtné kolekce nevydaných songů People, Hell And Angels z roku 2013). „A dokážu si představit, že tam nahoře se ufouni chichotají a říkají si: Tihle lidi jsou tak podráždění. Určitě dokážou udělat pořádnej bordel,“ zpívá v českém překladu.

Brzký odchod hudebníka ve 27 letech zapříčinil i to, že se sám k aféře UFO později už nikdy nevyjádřil.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu