O Jihokorejce je během karantény dobře postaráno.

O Jihokorejce je během karantény dobře postaráno. | zdroj: boredpanda.com


Jihokorejská vláda posílá lidem v karanténě balíčky s nejnutnějšími potřebami

TÉMATA: karanténa | koronavirus | covid-19 | jižní korea

user-avatar

Simona Knotková

8. 04. 2020 | 09:03

Jihokorejci se na sociálních sítích pochlubili s balíčky, které jim v čase karantény poslala vláda. Obsahují čerstvé ovoce, trvanlivé potraviny či ochranné pomůcky s dezinfekcí.

Sociální sítě zaujaly snímky balíčků, které jihokorejští občané dostali během karantény od své vlády. Na stránce Imgur se s nimi pochlubil například uživatel s přezdívkou Uvzxkwq.

Uživatel z Reeditu s přezdívkou TheMemeChurch přidal svou zkušenost: "Byl jsem v omezeném kontaktu s potvrzeným nakaženým. Ihned mě kontaktoval místní úřad a další den jsem šel na testy. Díky Bohu vyšly negativně, ale bylo mi doporučeno, abych zůstal dva týdny v karanténě. Poté mi zavolal úředník přidělený k mému případu a informoval mě, že mě bude dvakrát denně kontrolovat. Zmínil se také o tom, že dostanu balíček s nějakými zásobami. Myslel jsem si, že to bude dezinfekce a krabička s kapesníky. Jak jsem se mýlil! Součástí balíčku je i příručka, jak se chovat, a finanční příspěvek od vlády pro ty, kteří se ocitli bez práce a příjmu. Pro rodinu o pěti lidech se zvýšil na 15 tisíc dolarů (cca 374 tisíc korun), což je opravdu užitečné."

Uživatel populární sociální sítě neopomněl pochválit vládu za perfektní zvládnutí pandemické krize: "S nastalou situací se vypořádali skutečně efektivně a profesionálně. Díky jejich přístupu se cítím klidnější a dává mi naději, že se Korea s tímhle virusem zvládne díky agresivnímu testování (ve srovnání s jinými zeměmi) poprat."

Prostřednictvím příručky v balíčku jsou Jihokorejci také řádně poučení, jak se zbavit vyprodukovaného odpadu. "Lidé bez příznaků covid-19 si plný sáček s odpadem nechají u sebe a minimálně jednou denně ho budou dezinfikovat. Plňte ho jenom do 75 % celkového obsahu. Po konci karantény zavolejte na přiložené číslo a naši pracovníci se o něj postarají. Totéž udělají i lidé s příznaky a covid-19 s tím rozdílem, že ihned po naplnění sáčku zavolají na poskytnuté číslo."

K 7. dubnu bylo v Jižní Koreji 10331 potvrzených případů koronaviru. Nemoci podlehlo či s nemocí zemřelo 192 lidí.

user-avatar

Simona Knotková

8. 04. 2020 | 09:03

Zavří­t reklamu