Ruské jezero Bajkal je nejžhavějším epicentrem výskytu UFO.

Ruské jezero Bajkal je nejžhavějším epicentrem výskytu UFO. | zdroj: the Siberia Times


Jezero Bajkal přitahuje nejen mimozemšťany, ale i režiséra Spielberga. Natočí zde svůj další film

TÉMATA: ufo | bajkal | steven spielberg

user-avatar

Tyrion

12. 04. 2015 | 11:59

Před pár dny vydaly ruské noviny The Siberian Times zprávu o tom, že slavný hollywoodský režisér Steven Spielberg hodlá navštívit tajemné sibiřské jezero Bajkal. Údajně tu hodlá od letošního května natáčet dokument nazvaný Depth 211, který má vycházet z podivných a nevysvětlitelných úkazů, jichž jsou tu lidé už léta svědky.

Jezero Bajkal je pozoruhodné z mnoha důvodů a málokteré místo na Zemi se mu může vyrovnat. Je nejhlubším a také nejstarším jezerem na světě s největší zásobárnou průzračně čisté pitné vody. Obklopen horskými hřebeny, vysokými až 2 000 metrů, uchvacuje svou magickou scenérií, pro kterou je často nazýván Perlou Ruska. Snad žádné jezero na světě se nemůže pochlubit tak pestrou biodiverzitou jako Bajkal. Obývá ho 600 druhů rostlin a 1 200 druhů živočichů, z nichž tři čtvrtiny žijí jen zde, jako například dnes vysoce ohrožený tuleň bajkalský.

Kromě přírodních fenoménů ovšem Bajkal fascinuje také tajemstvím ukrývajícím se v jeho hlubinách a dlouhou historií plnou bizarních příhod, zvláštních výjevů, legend a mýtů, z nichž ty nejstarší pojednávají o vzniku jezera následkem pádu gigantických kamenů z vesmíru.

V roce 1977 se dva ruští výzkumníci spustili s touto ponorkou do hloubky 1 200 metrů pod mořem a uviděli tam podivná světla.

Tak třeba v jezeře čas od času záhadně zmizí nějaké plavidlo, jako například v roce 2011 loď Yamaha, jejíž trosky se ani po rozsáhlé pátrací akci nepodařilo nikde objevit, jako by je jezero „vcuclo“ do sebe. Místní mluví o ďábelských kráterech nebo o branách do pekla, které pohltí každého, kdo se v jejich blízkosti ocitne.

To však není jediná věc, o které se zmiňují. S jezerem se pojí i bezpočet hlášení o výskytu zvláštních světel, kosmických lodí a jiných podivných objektech vznášejících se nad jezerem. Řada z nich pochází z odtajněných dokumentů ze sovětské éry. Jedním z takových případů je zřícení ruského letadla TU-154 do jezera poté, co ho údajně pronásledovalo UFO. Další hlášení pak podali různí rybáři, informující o tom, že spatřili zvláštní světla pohybovat se nad jezerem, která pak i plula pod vodou a dokonce se vynořila z hlubin a vyletěla k obloze. Svědkové také popisovali, jak UFO se pomalu snášelo z oblohy dolů, opatrně se položilo na hladinu a plulo po ní jako loď.

K pozorování UFO však docházelo také hluboko pod vodou. V roce 1977 se ruští výzkumníci V. Alexandrov a G. Seliverstov vydali ve speciální ponorce do hloubky 1 200 metrů. Vypnuli světla, aby změřili hloubku pronikání slunečního světla do vody, když tu je náhle zalila neobvyklá zář. „Bylo to, jako by naše zařízení bylo osvětleno shora a z boku dvěma silnými reflektory. O minutu později zhasly a my se ocitli v totální tmě,“ vzpomínal Alexandrov.

Takhle podle očitých svědků vypadali mimozemšťané vidění na Bajkalu.

Snad nejbizarnější příhoda se odehrála v roce 1982, když sedm potápěčů ruského námořnictva narazilo v hloubce 50 metrů pod vodou na podivné humanoidní tvory. „Byli asi 3 metry vysocí, oblečeni do přiléhavých stříbrných kombinéz. Nepoužívali dýchací ani jiné přístroje, měli jen helmy na hlavách,“ uvedl ruský historik Alexej Tivanenko. Setkání ovšem nedopadlo dobře. Když se potápěči snažili záhadné bytosti pronásledovat, byli náhle vyplaveni na břeh s příznaky dekomprese. Tři potápěči přitom umřeli, čtyři byli vážně zraněni.

Když k tomu připočteme místní legendy o jezerních monstrech, petroglyfy s tajemnými postavami, vyryté ve skalních útesech, podivné zvuky či radiové signály, ozývající se z jezera, zdá se, že není vhodnější místo pro nový Spielbergův film, ať už půjde o dokument, nebo o uměleckou fikci. Jestli ovšem slavný tvůrce E. T. – Mimozemšťana a Blízkých setkání třetího druhu bude na Bajkale opravdu natáčet, zůstává zatím záhadou. Z jeho strany na toto téma nepadlo dosud žádné slovo, zprávu o údajném natáčení vydala jen největší a nejstarší americká organizace sdružující ufology, zvaná MUFON, a deník The Siberian Times ji prostě převzal. Nicméně Spielberg už v minulosti několikrát prokázal svůj zájem o mimozemské civilizace. Je dokonce i členem Americké společnosti etického zacházení s mimozemšťany. Podle organizace MUFON se režisér velmi zajímá o příběhy a pozorování zaznamenané na Bajkalu.

user-avatar

Tyrion

12. 04. 2015 | 11:59

Zavří­t reklamu