válkaČeskoslovenskoobjevy

Jerry Burdos, vraždící fetišista odřezával ženám prsty a prsa

Jerry Burdos, vraždící fetišista odřezával ženám prsty a prsa
Zdroj: allthatsinteresting.com

Jerry Burdos byl sériový vrah z Oregonu, který se specializoval na ženy a na jejich prsty u nohou. Uspokojoval tím svůj zvrácený fetiš a zanechával po sobě zohavené mrtvoly.

Tomáš Chalupa 29. června 2018

V roce 1944 bylo Jerrymu Burdosovi pouhých pět let. Našel někde na smetišti lodičku na vysokém podpatku. Byl touto obuví naprosto fascinován. Odnesl si ji domů jako trofej. A někde tady zakořenila jeho silná touha po ženských botách, nohách a prstech. A ta mu vydržela až do dospělosti, ovšem v mnohem nebezpečnější podobě.

Už jako dítě kradl dámské boty svým učitelkám. Samozřejmě také své matce, která si brzy neobvyklého koníčku svého syna všimla. Jeho matka jej mimochodem nenáviděla a často mu to říkala. Chtěla mít holčičku a místo toho se jí narodil chlapec. Bylo to pro ní velké zklamání a svému synovi to dávala všemožně najevo.

A tak se u Burdose vypěstovala nenávist nejen ke své matce, ale ke všem ženám obecně. Poprvé napadl ženu, když mu bylo 17 let. Znásilnil ji a také jí donutil pózovat nahou a pořizoval si její fotky. Nicméně ji nezabil, což k jeho smůle vedlo k tomu, že byl rychle zatčen. Byl odeslán do psychiatrické léčebny, kde ho lékaři devět měsíců zkoumali. Ti došli k závěru, že Burdos trpí schizofrenií a jeho nenávist je primárně zaměřená vůči jeho matce.

Byl propuštěn a dokončil školu a stal se inženýrem. Dokonce se oženil se sedmnáctiletou dívkou ze Salemu. Zdál se být vyléčen a jeho život se mohl ubírat poklidnými vodami všedních dnů. Jenže na svou zálibu nezapomněl, ba právě naopak. Svou ženu přiměl, aby uklízela byt nahá, jen obutá do střevíců na vysokých podpatcích. To mu brzy přestalo stačit a znovu zaútočil.

Jednu ženu sledoval při cestě domů. Když si lehla do postele, napadl ji a znásilnil. Pak jí odcizil její lodičky a uprchl. O rok později už zabíjel. Jeho obětí se stala Linda Slawson, podomní prodavačka encyklopedií. Burdos předstíral zájem o koupi knihy, ale pak ji uškrtil. Usekl jí prst na nohou. Dokonce si její tělo odvezl do garáže, kde je oblékl a samozřejmě nasadil i lodičky. Nakonec ale tělo hodil do řeky.

Pak zabil studentku Jan Whitneyovou, které uřezal prsa a souložil s jejím mrtvým tělem. I její tělo hodil do řeky. Podobně dopadly další dvě ženy. Z Burdose se stal sériový vrah, aniž by o tom jeho žena nebo kdokoliv jiný tušil.

Jenže věci se změnily, když rybář našel na řece plovoucí tělo. A o dva dny později policie našla v řece další mrtvolu. Policie začala pátrat po šíleném vrahu, protože obě těla byla zohavená a byla také plná kovových součástek, které do nich vrah dal, aby klesla ke dnu.

Policii k Burdosovi dovedl fakt, že si dával schůzky s různými ženami. Jednou z nich byla i spolubydlící zabité Whitneyové. Ta jej sice odmítla, ale policie ji přesvědčila k tomu, aby mu zavolala a řekla, že se schůzkou souhlasí. Burdos na schůzku skutečně šel, ale místo dívky na něj čekala policie.

Jenže neměli vůči němu žádné důkazy a museli ho pustit. Krátce na to se ale přihlásila žena, která tvrdila, že ji Burdos také pozval na rande a tam ji napadl. Podařilo se jí utéct, ale bylo jasné, že Burdos chtěl znásilňovat a vraždit.

Policie prohledala Burdosův dům a bylo jasno. V garáži bylo plno fotografií mrtvých žen, nylonové punčochy, odřezaná prsa, prsty u nohou a další „trofeje“, které Burdos shromáždil. Burdos byl usvědčen a odsouzen k doživotí. Stal se nejdéle vězněným člověkem v Oregonu a zemřel ve vězení v roce 2006. Ve vězení strávil 37 let.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu