válkaČeskoslovenskoobjevy

Jennifer Armstrongová má na svém kontě 648 obvinění, před soud šla po dvou dnech na svobodě

Jennifer Armstrongová má na svém kontě 648 obvinění, před soud šla po dvou dnech na svobodě
Zdroj: herald.ie

Když se řekne delikvent, člověk si představí někoho, kdo se opakovaně dopouští trestné činnosti. Ale představit si člověka, navíc ženu, která už byla odsouzena za 648 trestných činů, to se vymyká běžné představě zločince. Jennifer Armstrongová je držitelkou světového rekordu v této bizarní disciplíně.

Tomáš Chalupa 5. srpna 2019

Irka Armstrongová se naposledy objevila před soudcem, když pod vlivem drog ukradla v obchodě láhev vína. Tohoto činu se dopustila pouhé dva dny poté, co byla propuštěna z vězení, kde si odpykávala šestnáctiměsíční trest. Už seděla tolikrát, že to ani nelze spočítat. Za krádeže, vandalství, obtěžování lidí v Dublinu a veřejné užívání drog.

Armstrongová u soudu požádala soudce o „poslední šanci“ a svým způsobem ji dostala. Odešla totiž jen s půlročním podmíněným trestem. Do vězení tak nastoupit nemusí.

Čtyřiačtyřicetiletá Armstrongová strávila ve vězeních celkem 27 let. Její život byl velmi trudný a v podstatě představoval neustálý koloběh chudoby a užívání drog, což v podstatě jedno vyvolávalo druhé a tvořilo začarovaný kruh. „Nikdy jsem nedostala šanci žít normální život,“ řekla u soudu Armstrongová a v tomto se jí dá dát za pravdu.

I soudce zřejmě přihlédl k této skutečnosti, ale současně konstatoval, že Armstrongová má na svém kontě rekord. O tom, že bude žít nyní spořádaným životem, lze nejspíš oprávněně pochybovat. Z vězení vždy odchází bez peněz, nemá prakticky žádnou možnost zapojit se do normálního života a navíc je závislá na alkoholu a drogách. Šance na nový začátek je tak mizivá, byť probační pracovník tvrdí, že je schopen jí zařídit chráněné bydlení z programu určenému pro propuštěné trestance. Ten má ale velmi přísná pravidla, kterým se nejspíš Armstrongová nebude schopná přizpůsobit. Její smutný rekord tak zřejmě bude nadále narůstat.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu