válkaČeskoslovenskoobjevy

Jen pro vyvolené: Nejdražší taco na světě stojí více jak půl milionu

Jen pro vyvolené: Nejdražší taco na světě stojí více jak půl milionu
Zdroj: odditycentral.com

V mexickém letovisku Grand Velas Los Cabos vám připraví taco z těch nejvybranějších surovin. Jeden kousek vás v přepočtu na naši měnu bude ale stát 635 tisíc.

Simona Knotkova 7. dubna 2017

Taco je tradiční mexický pokrm, skládající se z tortily plněné masem a zeleninou. Tu nejdražší na světě vám v Grand Velas Los Cabos připraví šéfkuchař Juan Licerio Alcala.

Kukuřičné těsto na tortilu míchá se zlatými vločkami. Tortilu pak plní hovězím z japonského chovu, takzvaným kobe, které je považováno za nejkvalitnější hovězí na světě, dále pak humrem, kaviárem Almas Beluga a sýrem brie s lanýži. Nakonec přídává omáčku z chilli papriček morita a kávy Kopi Luwak. A aby toho zlata nebylo málo, taco ještě jednou posype zlatými vločkami.

Zájemci si musí pokrm objednat dopředu a zaplatit zálohu 317 tisíc korun. Podmínkou také je být ubytován v prezidentském apartmánu. Poté se ale už host může těšit na velkolepý chuťový požitek.

„Lidé se diví, jak něco, co si můžete na ulici koupit za deset pesos, může být tak drahé. Tohle taco je ale delikátní, harmonie sálající z talíře stojí za ty peníze,“ slibuje kuchař.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu