Sestry Bernsovy jsou jednovaječná trojčata z amerického Texasu. Prošly si stejným utrpením i stejnou léčbou.

Sestry Bernsovy jsou jednovaječná trojčata z amerického Texasu. Prošly si stejným utrpením i stejnou léčbou. | zdroj: glamour


Jednovaječná trojčata jako miminka zázračně přežila požár. Zhojily se jim jizvy na těle i na duši

TÉMATA: neobyčejní lidé | plastická chirurgie | popáleniny

user-avatar

Markéta Oderská

26. 03. 2018 | 09:00

Říká se, že ve dvou se to lépe táhne, a co teprve, když jste na neštěstí tři! To, že jsou Trae, Jordan a Chandra Bernsovi jednovaječná trojčata, jim dalo sílu vyrovnat se nejen se smrtí své matky i otce, ale i těžkými popáleninami. Společně dokázaly zhojit své jizvy na těle i na duši.

Bylo něco po šesté večer 21. září roku 1988, když v domě náhle propukl požár. Sedmnáctiměsíční Trae, Jordan a Chandra zrovna spaly vedle sebe v postýlce. Jejich matka uhořela, ale ony jako zázrakem přežily, byť s popáleninami třetího stupně na 30 až 40 procentech těla.

Když vypukl v domě požár, děvčátka zrovna spinkala.

Několik měsíců byl jejich stav kritický a lékaři si zprvu mysleli, že nepřežijí. Ale ukázalo se, že děvčátka jsou silné bojovnice a že jejich vzájemné pouto je mocnější než všechny překážky, které před ně osud postavil. A věru, že jich nebylo málo.

Jejich 27letá matka v plamenech zahynula.

Musely přetrpět velké bolesti a podstoupit řadu bolestivých operací. Vyrovnat se se ztrátou své matky a smířit se později i s faktem, že žhářem byl možná jejich otec, který byl drogově závislým, a když jim bylo šestnáct, předávkoval se drogami. Soud ho nakonec pro nedostatek důkazů zprostil viny, ale stín podezření už na něm zůstal. Příčina vzniku požáru zůstala neobjasněna a dívčin otec si své tajemství s sebou odnesl navždy do hrobu.

Trojčata ve vaně

Byl to však on, kdo oné osudné noci rozbil okna v jejich pokojíčku a zachránil jim tak život. Staral se o ně do jejich šesti let a chodil s nimi po všech vyšetřeních a terapiích, snášel jejich pláč a křik. Vlivem drog se však jeho chování stávalo čím dál nevyzpytatelnější, až nakonec dívenky musely být svěřeny do péče jejich tety.

Trojčata ve školním věku

Jak rostly, stávaly se dívky čím dál sebevědomějšími. Aby se vyhnuly posměškům dětí a nepříjemným pohledům okolí, naučily se pár triků, jak své jizvy skrývat – i v horkém počasí nosily dlouhé rukávy, používaly silnou vrstvu make-upu, ale hlavně si vyvinuly smysl pro humor a víru v Boha. Ve všem se navzájem podržely a povzbuzovaly se.

Před laserovým zákrokem

Jednoho dne se Chandra dozvěděla o laserovém zákroku, který se obvykle používá k léčbě akné, ale kterým lze i úspěšně minimalizovat jizvy po popáleninách. Společně navštívily jednoho lékaře v jižní Floridě a ten se rozhodl, že je všechny bude léčit zdarma.

Trojčata dnes

Dnes jsou z nich usměvavé, sebejisté a pohledné mladé dámy, které mají partnery. Nechtějí být v rolích obětí a naopak pomáhají druhým, kteří utrpěli popáleniny. Proto také zveřejnily svůj příběh, aby ukázaly, jak se dá přežít a překonat toto nepříjemné zranění.

 

user-avatar

Markéta Oderská

26. 03. 2018 | 09:00

Zavří­t reklamu