Město Hull zažilo v roce 1801 setkání se záhadným létajícím objektem.

Město Hull zažilo v roce 1801 setkání se záhadným létajícím objektem. | zdroj: dailymail.co.uk


Jedno z nejstarších pozorování UFO: podivná koule zalila v roce 1801 město Hull

TÉMATA: ufo | velká británie | záhady

user-avatar

Tomáš Chalupa

14. 12. 2015 | 12:15

V roce 1801 se anglické přístavní město Hull zahalilo do modrého světla. Nad městem létala velká modrá koule, kterou lidé považovali za měsíc. Bylo to však cosi jiného.

Modrá koule nad Hullem je považována za vůbec první novodobé UFO, které bylo zaznamenáno. Svědci popsali, že viděli ohromný modrý měsíc rozpůlený černým pruhem. Orb se vznášel nad Humber street v jižní části města a děsil lidi svou přítomností. Informace o toto události našel hullský historik Mike Covell ve výtisku místních novin.

"Bylo to, jako by se dívali na Hvězdu smrti ze Star Wars. Celé město se ponořilo do podivného modrého světla, nikdo netušil, co se děje," říká Covell. Přirovnání k měsíci je jediné, co tehdejší lidi napadlo. Nevěděli nic o UFO, v té době neexistovala ani letadla. Mysleli si proto, že se nad ulicemi Hullu vznáší měsíc. "Je to vůbec nejstarší pozorování, které máme dochováno v tisku," dodává Covell. 

Město Hull, které za 2. světové války bylo po Londýně druhým nejčastějším terčem německých náletů, má mimochodem na setkání s neznámými létajícími objekty štěstí. V roce 1967 UFO přistálo přímo v Longhill parku. Jsou zdokumentována ještě dvě další pozorování v Hullu a jeho okolí. 

 

 

user-avatar

Tomáš Chalupa

14. 12. 2015 | 12:15

Zavří­t reklamu