válkaČeskoslovenskoobjevy

Jedna fotka změnila Pákistánci život. Z prodavače čaje se stal celebritou

Aršadu Chánovi bylo v roce 2016 sedmnáct let, když následoval třicetiletou rodinnou tradici a na ulici pákistánského města Islámábád začal jako takzvaný čajvala prodávat čaj. Právě tam si ho všimla fotografka Javeria Ali, která ve vhodnou chvíli zmáčkla spoušť fotoaparátu. Vznikl snímek, který hned po svém publikování pobláznil sociální sítě. Uživatelé byli unešení z toho, jak neobyčejně krásně obyčejný pouliční prodavač vypadá. Fotografie se šířila internetem pod hashtagem #ChaiWala.

„Nikdy by mě nenapadlo, že vypadám nějak neobyčejně. Myslím, že všichni Paštunové (etnikum žijící v jižním Afghánistánu a Pákistánu, pozn. red.) vypadají dobře, takže o sobě nepřemýšlím jako o někom zvláštním. Můj starší bratr je názoru, že je daleko pohlednější než já,“ nechal se slyšet překvapený mladík.

Doslova přes noc se z něj stala celebrita a chtělo s ním spolupracovat množství oděvních značek. Jak se mladý muž nechal slyšet, nečekaně nabytá sláva mu byla spíše přítěží. „Nevěděl jsem, jak k tomu došlo, kdo pořídil tu fotografii nebo že to zašlo až tak daleko, takže jsem začal mít celkem obavy. Znepokojovalo mě to.“

Do médií tehdy také prozradil, že pokud mu bude nabídnuta slušná a úctyhodná práce, nemá problém ji přijmout. Jak se ale o pár měsíců později ukázalo, problémy s jeho úspěchem měla hlavně jeho konzervativní rodina, kvůli které se Aršad nakonec zase stáhl do pozadí. „Byli naštvaní. Řekli mi, abych něco takového už nikdy nedělal. Podle mojí matky to bylo vulgární,“ prozradil v rozhovoru z loňského roku.

Na výsluní se začal vracet po oslavě osmnáctých narozenin, kdy přijal několik modelingových nabídek. V roce 2018 začal dokonce točit seriál Chaiwala & Friends. „Jednoho dne bych se ale stejně chtěl nakonec vrátit k vaření čaje. Sním o tom, že si otevřu svou vlastní kavárnu,“ řekl novinářům.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu