Na jedenáctileté dítě má chlapec skutečně smělé plány do budoucna.

Na jedenáctileté dítě má chlapec skutečně smělé plány do budoucna. | zdroj: dailymail.co.uk


Jedenáctiletý Pákistánec je nejmladším motivačním řečníkem na světě. Chce se stát vůdcem

TÉMATA: pákistán | děti | motivace

user-avatar

Simona Knotková

10. 09. 2018 | 08:00

V Pákistánu je za národní hvězdu, brzy budeme o jeho jméně slýchat možná i my. Jedenáctiletý Hammad Safi udivuje svou inteligencí a charismatem, se kterým před zaplněnými sály motivuje druhé.

I přes nízký věk k němu vzhlíží davy, které trpělivě poslouchají každé jeho slovo. Udivuje svou sečtelostí a sebevědomím, s nimiž druhé inspiruje a motivuje k lepšímu výkonu a úspěšnému životu. Řeč je o jedenáctiletém Pákistánci, který se ve své zemi stal senzací. Na svém YouTube kanálu má už více jak 220 tisíc odběratelů a jeho videa se mohou pyšnit miliony zhlédnutími.

"Ještě před pár měsíci jsem byl ze svého života velmi zklamaný. Přemýšlel jsem o sebevraždě, protože jsem si nebyl schopný najít práci a nic se mi nedařilo. Pak jsem uviděl video s Hammadem Safim a řekl jsem si: Když jedenáctileté dítě zvládne cokoliv, proč bych to nedokázal i já?" vypráví Bilal Khan, student politické vědy, jemuž přednáška chlapce změnila život.

O Hammadově nadání a osobním kouzlo dobře ví i jeho otec Abdul Rehman Khan. "Není obyčejným dítětem," tvrdí. "Ostatní lidé v něm něco vidí. I já vidím, jaké schopnosti se v něm skrývají. Z toho důvodu jsem mu zařídil speciální učitele. Chci, aby se z něho stal vůdce. Byl obdarován Bohem."

"Selhání je základem úspěchu" - i to je jedna z myšlenek, kterou vyznává malý řečník

Podobně smělé plány má také Hammad. Svým úsilím chce nejenom zlepšit obraz Pákistánu ve světě, ale také chce dosáhnout toho, aby bylo vzdělání přístupné chudším vrstvám populace. Aktuálně je více jak 40 % obyvatel negramotných.

"Dá-li Bůh, stanu se vůdcem. Chci předat celému světu vzkaz, že nejsme národem teroristů. Naši lidé mají talent, máme všechno potřebné, jen je před námi ještě spousta tvrdé práce," říká.

V jedenácti letech je hoch posluchačem přednášek na univerzitě USECS v Péšávaru. Denně studiu věnuje až dvanáct hodin svého času. Asi nepřekvapí, že namísto klasických puberťáckých vzorů raději vzhlíží k Billu Gatesovi či Albertu Einsteinovi.

"Batman nebo Superman jsou falešní hrdinové. Ti mí jsou skuteční."

Jsme svědky vzestupu nového světového lídra? I když je Hammad Safi na rok svého narození skutečně nebývale vyspělý, lidé jako Hassan Amir Shah, vicekancléř univerzity v Láhauru, se snaží nadšení trochu krotit.

"Ještě má před sebou dlouhou cestu a musí toho ještě hodně přečíst. Jeho význam budeme moci zhodnotit třeba až za takových dvacet let," sdělil médiím.

user-avatar

Simona Knotková

10. 09. 2018 | 08:00

Zavří­t reklamu