válkaČeskoslovenskoobjevy

Jedenáctiletá vražedkyně Mary Bellová zabila dvě děti

Jedenáctiletá vražedkyně Mary Bellová zabila dvě děti
Zdroj: allthatsinteresting.com

V roce 1968 zabila Mary Bellová dva chlapce. Když po 12 letech vyšla z vězení, bylo jí pouhých 23 let. Z toho vyplývá, že vražd se dopustila, když jí bylo pouhých jedenáct let.

Tomáš Chalupa 19. června 2018

K první vraždě došlo 25. května roku 1968. Mary měla mít hned následující den své jedenácté narozeniny. Čtyřletého Martina Browna vylákala do opuštěného domu v anglickém Scotswoodu, kde ho uškrtila. Policie věc uzavřela jako náhodnou smrt a Mary z ničeho neobvinila.

Jenže Mary začala chodit do školy a tam se chlubila, že má co dočinění s Brownovou smrtí. Také se chovala velmi divoce a dopouštěla se vandalismu. Policie o jejím chování věděla, přesto stále ignorovala její prohlášení, že stojí za Brownovou smrtí.

31. července Mary společně s kamarádkou Normou Bellovou (shoda jmen) zabila tříletého Briana Howa. Opět ho uškrtila. Nůžkami mu uřízla penis a do jeho mrtvého těla vyřízla písmeno M. Byl to jasný vzkaz.

Policie věc vyšetřovala a dostala se k informacím o tom, že Mary se promenádovala po Brianově smrti před jeho domem, hlasitě se smála. To samé udělala i na jeho pohřbu, když uviděla jeho rakev.

Mezitím Norma začala spolupracovat s policií a vypověděla, co se stalo. Tvrdila, že Mary Briana zabila, ta ale při výslechu uvedla, že vraždila Norma. Obě dívky byly uvězněny a čekaly na soud.

Soudce při procesu prohlásil, že jediným motivem Mary Bellové byla radost a potěšení z vraždění. Noviny o ní psaly jako o zrození zla. Porota sice shledala Mary vinnou, zatímco Normu osvobodila, jenže nikoliv z vraždy, ale ze zabití. Svou roli sehrál výrok psychiatra, že Mary jeví všechny známky psychopatie.

Byla odsouzena do vězení „k potěše jejího Veličenstva“. To byl běžný právní termín, který znamenal, že délka trestu nebyla stanovena a záleželo na rozhodnutí příslušných úřadů, kdy bude propuštěna. K tomu došlo v roce 1980, po 12 letech vězení. Byla propuštěna na zvláštní druh podmínky, kdy podle zákona byla stále ve výkonu trestu, ale mohla se svobodně pohybovat a pracovat. Musela také strpět přísná probační pravidla.

Dostala také novou identitu, aby měla šanci vůbec začít znovu. Jinak by ji s jejím záznamem žádná komunita kdekoliv v Británii mezi sebe nepřijala. Přesto se po její stopě vydali novináři, kterým se ji nakonec i přes její novou identitu podařilo vypátrat.

Bellová mezitím porodila svou vlastní dceru, která ale o kriminální minulosti své matky neměla nejmenší tušení. Byli to právě novináři, kteří jí tuto věc oznámili. Dívce tehdy bylo 14 let. Novináři obklíčili dům a dnem i nocí před ním kempovali. Rodina uprchla z domu a dále o ní nikdo neslyšel. Byla zařazena do speciálního programu a dostala znovu novou identitu. Matka zavražděného Martina Browna si pak novinářům postěžovala: „Všecko se točí jenom kolem ní. Jak jí zajistit ochranu a nezveřejnit její minulost. Ale co ochrana obětí? Nemáme stejná práva jako vrazi.“

Související články

Další články

Zavří­t reklamu