válkaČeskoslovenskoobjevy

Jedenáctiletá dívka údajně zachránila kamarádku před krokodýlem. Zvířeti vydloubla oči

Jedenáctiletá dívka údajně zachránila kamarádku před krokodýlem. Zvířeti vydloubla oči
Zdroj: odditycentral.com

Děti z africké vesnice se koupaly v říčce, když jednu dívku napadl krokodýl. Zachránila ji jedenáctiletá kamarádka, která se na predátora vrhla holýma rukama.

Simona Knotkova 14. listopadu 2019

O incidentu, k němuž došlo ve vesnici Sinderela v Zimbabwe, informovala tamní média. Děti se podle nich koupaly v malém potoku, když devítiletou Latoyu Muwani napadl krokodýl. Zatímco ostatní děti byly paralyzovány hrůzou, jedenáctiletá Rebecca Munkombwe ihned zasáhla.

„Zrovna jsme vyšli z vody, když jsme uslyšeli, jak Latoyu, která plavala v místech, kde bylo vody po krk, něco chňaplo za ruku. Protože jsem byla nejstarší z ostatních sedmi dětí, měla jsem pocit, že musím něco udělat,“ popisovala dívka později událost.

Neohroženě se vydala do vody a s krokodýlem se začala bít. Když mu začala prsty dloubat oči, zvíře její kamarádku nakonec pustilo. „Skočila jsem na krokodýla a začala jsem ho tlouct svýma rukama. Prsty jsem mu dloubala oči, dokud ji nepustil. Společně jsme pak doplavaly ke břehu, kde mi ji ostatní pomohli vytáhnout. Krokodýl nás potom už naštěstí nechal na pokoji.“

Latoya byla následně převezena do nejbližší nemocnice. Její zranění však byla pouze povrchového charakteru, a tak měla být zase brzy propuštěná domů.

„Byl jsem zrovna v práci, když jsem se dozvěděl o útoku krokodýla na mou dceru. Na moment jsem už myslel na to nejhorší, ale řekli mi, že díky Rebecce přežila. Netuším, jak se jí to podařilo, ale jsem za to vděčný Bohu. Latoya se momentálně zotavuje v nemocnici, ale protože její zranění nebylo vážně, očekáváme, že ji brzy pustí,“ sdělil do médií otec dívky Fortune Muwani.

Podle člena městské rady Stevea Chisose jsou útoky krokodýlů bohužel stále častější. „Těmto incidentům nahrává i skutečnost, že jsou v naší oblasti problémy s dostupnou vodu, což nutí ženy a děti využívat nechráněné zdroje, jako jsou právě říčky zamořené krokodýly. Apeluji na autority parků a přírodních rezervací, aby tyto plazy odstraňovaly, než dojde k vážnému poranění či smrti,“ řekl muž.

Další články

Zavří­t reklamu