válkaČeskoslovenskoobjevy

Jeden snímek a celý její život se změnil: Tahle fotka odstartovala kariéru Cindy Crawford

Jeden snímek a celý její život se změnil: Tahle fotka odstartovala kariéru Cindy Crawford
Zdroj: vintag.es

Nebýt jedné fotografie, která vyšla v kolejních novinách, Cindy Crawford by se možná nikdy nestala jednou z nejúspěšnějších supermodelek. Šestnáctiletá dívka o přehlídkách na molu nesnila a lákala ji společensky hodnotnější povolání.

Simona Knotkova 24. června 2017

„Bylo mi šestnáct, když si mě vyhlídl Roger Legel, fotograf z místního kolejního plátku DeKalb NITE Weekly. Udělal se mnou snímek na dvorku s bazénem u mého tehdejšího přítele. Byla jsem tenkrát ještě teenager a měla jsem velmi ambiciózní sny – chtěla jsem se stát nukleární fyzičkou nebo první prezidentkou v zemi. To focení ale změnilo můj život,“ vzpomíná v autobiografii Becoming dnes jednapadesátiletá Crawford.

Psal se rok 1982 a snímek v novinách zaznamenal úspěch. Mladá žena byla tehdy vyzvána, aby to zkusila s modelingem.

Titulka kolejních novin, které vyšly 3. listopadu 1982

Titulka kolejních novin, které vyšly 3. listopadu 1982

„Fotograf mě přesvědčoval, ať jedu do Chicaga a najdu si tam agenta. Slovo ‚modelka‘ bylo pro mého otce ale jen slušným výrazem pro ‚prostitutku‘, takže mě rodiče nechtěli nikam pustit. Nakonec jsem však odjela a podepsala jsem smlouvu s Elite, čímž začala má dráha profesionální modelky, stejně jako práce s Victorem Skrebneskim – nejdůležitějším fotografem v Chicagu. Otevřel přede mnou úplně nový svět.“

A zbytek? To už je historie o jedné z největších supermodelek všech dob.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu