válkaČeskoslovenskoobjevy

Pěnu z kávy povýšili na umění. Podívejte se do galerie na nejlepší díla z latte artu

Pěnu z kávy povýšili na umění. Podívejte se do galerie na nejlepší díla z latte artu
Zdroj: twitter.com
+ 10 fotek+ 11 fotek

Co pro vás znamená káva? Ranní rituál, bez kterého si začátek dne neumíte představit? Relax s přáteli po práci v dobré kavárně? Malý obřad po dobrém obědě? Zřejmě, alespoň občas, všechno z toho. Ale stalo se vám někdy, že by pro vás byl šálek kávy uměleckým zážitkem?

Crazy Eyes 25. května 2015

Mít v pěně cappuccina vyvedené srdíčko nebo lístek už je celkem běžná záležitost, tedy pokud máte to štěstí a narazíte na obsluhu, která ví, co dělá. Dnes už totiž nestačí jen to, jak káva voní a chutná, musí také nějak vypadat. Říká se přece, že jíme i očima, proč by to u pití mělo být jinak?

A když narazíte na opravdu skvělého baristu, který dokáže z obyčejného kafe během chvilky vyčarovat dílo hodné národní galerie, rozhodně vám to zlepší den.

Tohle umění se nazývá latte art, kdy pouhým litím našlehaného mléka vyrábíte na espressu úžasné obrázky, případně si pomůžete špejlí či čokoládovou polevou. Přesný návod na tvorbu jednotlivých obrazců neexistuje. Záleží na šikovnosti a kreativitě daného baristy. Každý, kdo s latte art začíná, by měl mít na paměti, že je potřeba neustále trénovat, zkoušet a nevzdávat se! Odměnou za vytrvalost totiž časem může být něco tak neuvěřitelného jako to, co vytvořili mistři kávy v naší galerii.

Další články

Zavří­t reklamu