válkaČeskoslovenskoobjevy

Je tento kousek hliníku důkazem, že mimozemšťané navštívili před 250 000 lety Zemi?

Je tento kousek hliníku důkazem, že mimozemšťané navštívili před 250 000 lety Zemi?
Zdroj: Daily Mail
+ 1 fotka+ 2 fotky

Teprve před 200 lety začalo lidstvo vyrábět kovový hliník, tudíž není divu, že kousek hliníku pocházející z doby před 250 000 lety oslavují ufologové jako senzační nález.

Yvonne Pokorná 17. listopadu 2016

Kus kovu známého také jako klín z Aiudu byl nalezen v Rumunsku už v 70. letech, protože však té době v zemi vládl tvrdý komunistický režim, informace o nálezu se nedostaly na veřejnost.

Na záhadný objekt narazili tři dělníci na březích řeky Mures nedaleko rumunského města města Aiud v roce 1973. V hloubce deseti metrů pod zemí nalezli tři předměty. Jeden z nich vypadal, jako byl byl uměle vyrobený člověkem. Mělo se za to, že by to mohl být konec sekery.

Všechny tři artefakty byly odeslány k odborné expertíze. Ukázalo se, že dva z nich jsou kostmi mastodona, obrovského pravěkého zvířeta příbuzného mamutovi, které vyhynulo někdy mezi 10 až 80 tisíci lety. Třetí předmět byl identifikován jako lehký kov.

Záhadný kus kovu z Aiudu

Záhadný kus kovu z Aiudu

Laboratorní testy prováděné ve švýcarském Lausanne odhalily, že fragment je složen z 12 kovů a z 90 procent jej tvoří hliník. Odhady z oficiálních míst hovořily o tom, že je asi 250 000 let starý.

Experti, kteří prováděli další testy, pak potvrdili, že stáří objektu se pohybuje mezi 400 až 80 000 lety. I kdyby ale byl kov starý jen 400 let, vznikl by o 200 let dříve, než lidé poprvé vyprodukovali kovový hliník.

Vzhledem ke svému stáří i složení je 20 cm dlouhý, 12,5 cm široký a 7 cm tlustý předmět považován za důkaz toho, že mimozemšťané v dávných dobách navštěvovali naši Zemi. Soudí se dokonce, že by mohlo jí o nějakou část z jejich plavidla.

Předmět má kulatý otvor a prohlubně.

Předmět má kulatý otvor a prohlubně.

Odborníci jsou na rozpacích hlavně z toho, že kov má vyhloubeniny, takže vypadá jako byl vyroben coby část nějakého složitého mechanického systému. Gheorghe Coha, zástupce ředitele rumunské ufologické asociace, tvrdí, že substance, které záhadný předmět obsahuje, není možné sloučit za použití dostupných technologií na naší planetě.

Místní historik Mihai Wittenberger ovšem namítá, že kov ve skutečnosti pochází z německého válečného letounu z období druhé světové války. Domnívá se, že jde o kus podvozku z Messerschmittu ME 262. Lovci UFO však poukazují, že to odporuje dataci artefaktu.

Starodávný kus hliníku je nyní vystaven v Muzeu historie v rumunském městě Kluži.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu