válkaČeskoslovenskoobjevy

Jasnozřivou zpěvačku Lorettu Lynn pronásledovaly zlé předtuchy i duchové v domě

Jasnozřivou zpěvačku Lorettu Lynn pronásledovaly zlé předtuchy i duchové v domě
Zdroj: stardomreport.com
+ 6 fotek+ 7 fotek

Třiaosmdesátiletá americká zpěvačka Loretta Lynn je žijící legendou a první dámou americké country, jejíž životní osudy se v roce 1980 staly předlohou úspěšného filmu se Sissy Spacek v hlavní roli. Jakkoli je „Havířova dcera“ milovníkům country hudby dobře známa, velmi málo se ví o dalším jejím talentu – schopnosti předvídat události, k nimž má teprve dojít, a vnímat bytosti ze záhrobí.

blondie 28. prosince 2015

Poprvé si Loretta Lynn svůj zvláštní dar uvědomila krátce po svatbě, kdy jí bylo pouhých 14 let a čekala se svým manželem dítě. Odstěhovala se daleko od rodičů a velmi se jí stýskalo. Dokázala vycítit, kdy matka vyčkává na její dopis a kdy jí naopak odpovídá.

V životopisném snímku První dáma country music z roku 1980 Lorettu Lynn ztvárnila herečka Sissy Spacek (vlevo), která za herecký výkon obdržela Oscara.

V životopisném snímku První dáma country music z roku 1980 Lorettu Lynn ztvárnila herečka Sissy Spacek (vlevo), která za herecký výkon obdržela Oscara.

Během let měla Loretta množství předtuch, které se nakonec zcela potvrdily, a to bohužel i včetně těch špatných, jako bylo utonutí jejího syna Jacka Bennyho Lynna v roce 1984 nebo otcova smrt. Toho den před jeho smrtí uviděla ležet v rakvi, následujícího rána se pak dozvěděla, že prodělal těžký záchvat mrtvice. Když se o několik let vrátila do domu, kde vyrůstala, spatřila, jak otcův duch sedí spokojeně na verandě.

Replika Lorettina rodného srubu z Kentucky

Replika Lorettina rodného srubu z Kentucky

V roce 1967, když už byla Loretta Lynn úspěšnou zpěvačkou, rozhodla se, že pro rozrůstající se rodinu pořídí nový dům. Shodou okolností jednoho dne při zpáteční cestě domů zabloudila a narazila poblíž městečka Hurricane Mills na plantážový dům. Hned jí bylo jasné, že to je přesně ten dům, který hledá, a jak se vzápětí ukázalo, byl i na prodej!

Plantážový dům Hurrican Mills v americkém státě Tennessee

Plantážový dům Hurrican Mills v americkém státě Tennessee

Brzy po nastěhování si rodina začala všímat, že se v domě dějí divné věci. Dveře se samy otevíraly a zavíraly, ozývaly se podivné zvuky, obrazy a fotografie na stěnách se samy od sebe houpaly. V jednom pokoji byl i v těch největších vedrech mrtvolný chlad.

Lorettina dvojčata Peggy a Patsy často mluvila o lidech procházejících se po jejich pokoji a o ženě oblečené do staromódních šatů s vyčesaným drdolem na hlavě. Jednou Peggy ležela v posteli a měla vtíravý pocit, že ji někdo sleduje. Vzhlédla tedy a spatřila ženu v bílém, jak vychází z koupelny v protější místnosti a vzápětí mizí. Tuto ženu postupně uviděla celá rodina. Loretta ji při nočním návratu z turné zahlédla na balkóně v druhém patře, jak lomí rukama a pláče. Usoudila, že by mohlo jít o ducha Buely M. Andersonové, o níž se dozvěděla, že v domě žila před sto lety. Porodila mrtvé dítě a samým žalem zemřela 12 dní po porodu. Zpěvačka se domnívá, že zemřelá žena stále trpí ztrátou miminka a její duše proto není schopna přejít na „druhý břeh“.

Hnědá ložnice, kde často straší

Hnědá ložnice, kde často straší

Jiná událost zase odhalila temnější stránky z historie Hurrican Mills. Lorettin syn se uprostřed noci totiž probudil a uviděl, jak u jeho postele stojí duch konfederačního vojáka. Lynnovi se poté dozvěděli, že na jejich pozemku došlo během občanské války ke krvavé potyčce, kdy bylo brutálně odpraveno 19 vojáků Konfederace. S duchy vojáků se lidé v Hurrican Mills setkávají poměrně často.

Mezi další pozůstatky neblahé minulosti patří i takzvaná otročí jáma, což je stísněný sklepní prostor pod verandou, kam byli za trest zavíráni vzpurní otroci z plantáží. S touto jámou se pojí historka, kdy Loretta v noci uslyšela kroky na verandě. Rozsvítila, ale nikoho neviděla, tak se vrátila do svého pokoje. Zvuky se však ozvaly znovu. Tentokrát to znělo, jako kdyby někdo při chůzi táhl těžký řetěz. Loretta si po chvíli uvědomila, že zvuky vycházejí přímo z místa, kde se nachází „otročí díra“.

Interiér domu

Interiér domu

Při jiné příležitosti zpěvačka ucítila na sobě studené, elekrické šoky, jako kdyby jí někdo nebo něco projelo. Nakonec se rozhodla, že s duchy v domě naváže kontakt, aby jim dala najevo, že ona ani její rodina nejsou jejich nepřáteli. Při jedné ze seancí kontaktovala spolu se svými přáteli ducha jménem Anderson. Během série dotazů se však duch nečekaně rozněval a začal třást velkým stolem, u něhož všichni seděli. Náhle se stůl odlepil z podlahy, vznesl se do vzduchu a spadl na zem tak prudce, že se rozlomil na dva kusy.

Po promluvě s místními pamětníky se Loretta dozvěděla, že by se mohlo jednat o původního majitele domu, Jamese Andersona. Jeho hrob leží na pozemcích blízko domu. Podle všeho si duch svůj dům stále střeží a nemá rád, když v něm dochází k jakýmkoliv změnám. Osobního asistenta Loretty Lynn jednou strčil do zad, až málem spadl ze schodů. Zrovna totiž provázel po domě zpěvaččiny fanoušky a omylem zavadil loktem o obraz na zdi.

Loretta byla nakonec nucena obrátit se o pomoc na proslulého vymýtače duchů Jamese Van Praagha, aby jí pomohl vyčistit dům. Jenže ten jakmile zaslechl hlas, který mu říkal „vypadni!“, naznal, že nejlépe udělá, když se sám vyklidí z domu.

Loretta Lynn na svém panství

Loretta Lynn na svém panství

Ačkoli si Loretta Lynn na svém ranči v Hurrican Mills, jenž je označován za 7. největší turistickou atrakci v Tennessee, postavila repliku svého rodného srubu, založila vlastní nahrávací studio, muzeum, hotely, restaurace i obchody, sama v něm už dávno nebydlí. V 70. letech si zakoupila dům v Mexiku, kde žije se svým manželem a dcerami-dvojčaty. Zřejmě tam našla větší klid k odpočinku.

Další články

Zavří­t reklamu