válkaČeskoslovenskoobjevy

Japonští turisté si v římské restauraci objednali špagety. Obsluha po nich chtěla více než 11 tisíc korun

Japonští turisté si v římské restauraci objednali špagety. Obsluha po nich chtěla více než 11 tisíc korun
Zdroj: dailymail.co.uk

Turisté z Japonska zažili šok, když jim po jídle v italské restauraci přistál na stole tučný účet. Objednali si přitom jenom talíř s těstovinami.

Simona Knotkova 8. října 2019

V římské restauraci Antico Caffè di Marte si každý z turistů objednal talíř se špagetami s kousky ryb a sklenici vody. Od obsluhy jim na stole následně přistál účet s neuvěřitelnou částkou v hodnotě 429,8 eur, tedy v přepočtu na naši měnu cca 11 tisíc korun. Z toho bylo jenom 80 euro (cca 2 tisíce korun) poplatek za servisní služby. Pohoršený japonský pár se se svým zážitkem podělil na internetu, aby varoval také další návštěvníky.

Vedení podniku se brání, že si hosté objednali čerstvé ryby, což se odrazilo i na vyšší ceně. Jak ale odhalují další recenze na TripAdvisoru, není to poprvé, co restaurace účtovala nekřesťanské částky a vydělávala především na turistech z asijských zemí.

Jeden člověk si například stěžuje, že mu restaurace napočítala větší gramáž, než jakou skutečně dostal. Jiný recenzent popisuje, jak si číšník vzal z platební karty větší částku, než jakou podle účtu měl.

Obyvatelé nejvíce navštěvovaných italských měst obecně varují turisty, aby chodili jen do osvědčených podniků, a to nejlépe s místním průvodcem. Tamní majitelé restaurací jsou se svými podvody a nekalými praktiky na turisty známí.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu