válkaČeskoslovenskoobjevy

Japonci naučili bonsaje létat, zájem o ně je obrovský

+ 3 fotky+ 4 fotky

Mít doma bonsaj, to není nic výjimečného. Ale mít doma bonsaj, která létá, to už je jiná káva. Japonská společnost Hoshinchu Air Bonsai Garden vyvinula rostliny, které se díky magnetickým kouzlům vznášejí ve vzduchu. Na vývoj tohoto bytového doplňku vybrala neuvěřitelných 80 000 dolarů. Zájem o levitující bonsaje je opravdu velký.

Tomáš Chalupa 7. února 2016

Bonsaje levitují díky magnetům, které jsou umístěny do květináče i do koulí s hlínou a mechem. Díky působení magnetického pole se tak květinky pěkně vznáší nad květináčem. Ten je vyroben ručně, z keramiky na hrnčířském kruhu. Koule s květinou se jmenuje poeticky malá hvězda, porcelánový květináč se nazývá energetická základna.

Celou tuhle nádhernou vychytávku vymyslel japonský startup, který na jeho vývoj chtěl vybrat od lidí přes Kickstarter 80 000 dolarů, tedy v přepočtu téměř dva miliony korun. Jenže se vybral dvojnásobek, což jen ukazuje, jak velký zájem o tuto vychytávku je. Lidé, kteří na projekt přispěli alespoň 200 dolarů, mají nárok dostat létající bonsaje jako první. V „start packu“ dostanou několik „malých hvězd“, tedy koulí s květinou a květináč. Vše samozřejmě s magnety. Nic víc není potřeba.

Je trochu otázka, jak se vlastně bude bonsaj zalévat, ale to japonští milovníci těchto malých rostlinek jistě nějak vyřeší. Ostatně Japonsko je zemí, která má v pěstování bonsají velmi dlouhou tradici, sahající až několik tisíc let před naším letopočtem. Miniaturní stromečky v miskách pěstují celé generace Japonců a jejich létající varianta jistě najde mnoho příznivců.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu