válkaČeskoslovenskoobjevy

Japonský rybník vypadá jako obraz od Moneta

Vodní plocha v japonské prefektuře Seki vznikla původně jako nádrž pro zavlažovací systém. Tehdy nesla ještě název Namonaki – jednoduše „bezejmenný rybník“. Jak roky ubíhaly, jeho voda byla stále špinavější a prorostlá trávou. V 90. letech si ho vzal do péče majitel sousedního květinářství Itadori Flower Park a celý ho vyčistil. Plochu pak naplnil čistou vodou z hory Koga a nechal v ní vysázet vodní lilie. Později se do rybníku nastěhovali také kapři koi. Byla to ale teprve síla sociálních sítí a virálu, která z místa udělala vyhledávanou turistickou atrakci.

V létě roku 2015 rybník někdo vyfotil a publikoval na internetu. Lidé si tehdy povšimli, že křišťálově čistá voda, pestrobarevné ryby a vodní lilie dávají dohromady podívanou jako z impresionistického obrazu Claudea Moneta. Snímky se následně začaly šířit po síti a pomalu vznikala přezdívka, kterou je vodní plocha proslulá dneska – Monetův rybník.

Dnes místo denně navštíví tisícovky lidí a díky sociální platformám, jako je Instagram nebo Facebook, číslo stále roste. Na rybníku je nejlepší to, že v každém ročním období vypadá jinak zajímavě, a proto nádherný pohled čeká návštěvníky po celém roce.

Podívejte se na něj v naší galerii.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu