Buddha Maitreya zasvětil život budování této japonské zahrady uprostřed Anglie.

Buddha Maitreya zasvětil život budování této japonské zahrady uprostřed Anglie. | zdroj: dailymail.co.uk


Japonský mnich třicet pět let zveleboval krajinu, podívejte se, co dokázal

TÉMATA: lidé | příběhy | fotografie

user-avatar

Tomáš Chalupa

29. 05. 2016 | 10:30

Buddha Maitreya je bývalý buddhistický mnich, který do North Clifftonu v Anglii přenesl kus Východu. Na dvou akrech původní divočiny vybudoval nádhernou japonskou zahradu.

Je v ní jezírko s kapry, bambusový háj i nezbytná pagoda. "Je to náhodná zahrada. Když jsem ji začal budovat, neměl jsem žádný plán, jak bude vypadat. Pouze jsem následoval svůj cit, " říká Maitreya. 

Maitreya se narodil v Japonsku majiteli továrny na nudle. Odmítl však žít běžným a pohodlným životem, který se mu nabízel, a stal se buddhistickým mnichem. Procestoval Indii, Nepál a Thajsko. V Nepálu strávil několik let meditací. Nakonec přijal kamarádovo pozvání a odjel do Velké Británie. Našel zde místo, o kterém byl přesvědčen, že zde bude šťastný. Místnímu farmáři zaplatil 13 000 liber za jeho pozemek a dům a začal budovat zahradu. Všechny rostliny na zahradě se k němu dostaly od svých žáků, kteří k němu chodili na meditace.

Maitreya musel začínat často znovu a znovu, protože rostlinám se nedařilo. Většinou to bylo proto, že je sázel příliš blízko sebe, nebo udělal jiné chyby. "Žádný proces plánování tu nebyl. Vše vzniklo náhodou a jen díky následování mé víry v práci a v harmonii s přírodou," dodává Maitreya. 

user-avatar

Tomáš Chalupa

29. 05. 2016 | 10:30

Zavří­t reklamu