válkaČeskoslovenskoobjevy

Japonský miliardář daruje náhodným uživatelům Twitteru miliony

Japonský miliardář daruje náhodným uživatelům Twitteru miliony
Zdroj: odditycentral.com

Komu by se nelíbilo, kdyby mu do klína jen tak spadlo pár milionů? Přesně takovou možnost nabízel miliardář Júsaku Maezawa svým followerům na Twitteru.

Simona Knotkova 22. ledna 2020

Není to poprvé, co se zakladatel japonské obchodní společnosti Zozo rozhodl podarovat náhodné uživatele sociální sítě. Už loni vyzval své sledující, aby sdíleli jeho tweet, a zařadili se tak do soutěže, na jejímž konci si stovka náhodně vybraných vítězů měla mezi sebou rozdat sto milionů jenů (cca 2 miliony korun).

Letos byl ještě štědřejší a odměnu v hodnotě jedné miliardy jenů (cca 205 milionů korun) přislíbil tisícovce lidí. Jedinou podmínkou bylo opět retweetovat jeho příspěvek, a to do 7. ledna letošního roku. Jména vítězů budou odhalena na konci měsíce. Oba tweety se staly historicky nejvíce sdílenými příspěvky na Twitteru.

Ač se Maezawova výzva může na první pohled zdát jako rozmar rozdavačného boháče, ve skutečnosti se jedná o seriózní sociální experiment. Jeho prostřednictvím chce miliardář zjistit, jestli jsou peníze skutečně zárukou šťastného a spokojeného života. Noví majitele milionů budou pravidelně vyplňovat dotazníky, jejichž úkolem bude zjistit, jak příznivá finanční situace ovlivňuje jejich každodenní bytí. Výsledky by se následně měly stát předmětem analýzy ekonomů a vědců.

A pozor, tím výčet „projektů“ japonského obchodníka nekončí. Ženy navíc mohou usilovat o post Maezawovy životní partnerky. Právě tu si osamělý podnikatel pomocí internetu hledá. Podmínkou je věk nad dvacet let, veselá a pozitivní povaha, chuť užívat si život naplno a touha po světovém míru. Splňujete všechny atributy? Ještě nejásejte. Je tu totiž jedna podstatná poznámka pod čarou – vybraná kandidátka musí počítat s tím, že se čtyřiačtyřicetiletým Maezawou poletí do vesmíru. Muž se jako první civilista chystá v roce 2023 obletět Měsíc. Stane se tak v kosmické lodi Starship Muskovy společnosti SpaceX.

Odvážné zájemkyně se mohou do 17. ledna přihlásit pomocí následujícího formuláře.

Další články

Zavří­t reklamu