válkaČeskoslovenskoobjevy

Japonsko povolalo armádu, aby postavila ze sněhu největší sousoší Star Wars na světě!

Japonsko povolalo armádu, aby postavila ze sněhu největší sousoší Star Wars na světě!
Zdroj: mymodernmet.com
+ 6 fotek+ 7 fotek

Tradiční Sněhový festival se v Sapporu konal už po šestašedesáté. Akce odstartovala 5. února velkolepým odhalením největšího sousoší s tématem Star Wars na světě. Vévodí mu impozantní Darth Vader, nechybí ani imperiální pěšáci a Tie Fighter. Sochy znázorňující armádu temné strany síly postavila také armáda. Japonská 11. brigáda pozemních sil vytvořila toto impozantní dílo s pomocí několika buldozerů.

Tomáš Chalupa 9. února 2015

Aby mohlo sousoší vzniknout, museli japonští vojáci shromáždit 3 500 tun sněhu. Pak začali s tvorbou skulptury, která má 15 metrů na výšku a 24 metrů na šířku. Nic podobného s tématem Star Wars nikdy nevzniklo. Veškeré podklady pro design dodalo prý přímo Studio Lucas. Bezpochyby je to pro něj vynikající příležitost, jak propagovat nový díl Star Wars, který se právě natáčí.

Na Sněhový festival do Sappora míří každý rok na 2 miliony lidí. Na víkendové akci se objeví na 200 sněhových a ledových soch. Největší socha Star Wars ihned vzbudila velký ohlas mezi návštěvníky a fotografie gigantického Darth Vadera zaplavily síť Instagram.

Další články

Zavří­t reklamu