válkaČeskoslovenskoobjevy

Japonsko oficiálně začalo dokumentovat pozorování UFO

Japonsko oficiálně začalo dokumentovat pozorování UFO
Zdroj: pexels.com
+ 2 fotky+ 3 fotky

Japonsko se připojilo ke státům, které začaly brát fenomén UFO vážně, a zahájilo oficiální dokumentování všech nezvyklých případů a pozorování. Japonský ministr vnitra Taro Kono oznámil, že armáda má pro tyto případy nově stanovený speciální protokol.

Tomáš Chalupa 1. května 2021

Podle ministra mají pracovníci zejména leteckých složek monitorovat a „plně chránit“ vzdušný prostor a v případě pozorování UFO použít pokud možno okamžitě kameru. Záznamy pak mají být analyzovány a katalogizovány. Veřejnosti také mají být poskytnuty potřebné informace.

Že Japonci přistupují k tomuto kroku, není úplně překvapení. V dubnu se setkal Kono se svým americkým protějškem Markem Esperem a o tomto tématu spolu vedli diskusi. Pentagon zrovna v té době zveřejnil jedno video s UFO a Kono prohlásil, že v Japonsku sice momentálně žádné podobné případy nemají, ale že by rád ustanovil přesnou proceduru, jak v takových případech postupovat. To se nyní skutečně stalo. Kono ale také zdůraznil, že sám na existenci UFO nevěří. „Nevím ani o tom, že by se nějaký pilot našeho vojenského letectva dostal do podobné situace. Ale pokud by k tomu došlo a mohli jste pořídit snímek, pořiďte ho. Pokud bude o čem podat zprávu, podejte ji,“ řekl Kono.

Thumbnail # Kennedy tlačil na CIA, chtěl důkazy o UFO, naposledy 10 dní před svou smrtí
Mohlo by Vás zajímat:

Kennedy tlačil na CIA, chtěl důkazy o UFO, naposledy 10 dní před svou smrtí

Že je Kono skeptický, je samozřejmě v pořádku. Ale zajímavé je, že manželka bývalého japonského premiéra Jukia Hatojamy Mijuky Hatojamová ve své knize uvedla, že byla unesena mimozemšťany. Trojúhelníkový vesmírný koráb ji odnesl na Venuši. „Bylo tam všechno krásné a zelené,“ napsala  ve své knize Hatojamová. Nedávno navíc vědci zjistili, že na Venuši se může skrývat život, byť zřejmě nepůjde o vesmírnou civilizaci, ale mikroorganismy. Zkrátka, nevíme nic, takže je dobré, když i skeptičtí Japonci začnou fenoménu UFO věnovat větší pozornost.

Další články

Zavří­t reklamu