válkaČeskoslovenskoobjevy

Japonské prostitutky byly jenom kusem masa. Do nevěstinců je prodávali vlastní rodiče

Japonské prostitutky byly jenom kusem masa. Do nevěstinců je prodávali vlastní rodiče
Zdroj: vintag.es
+ 36 fotek+ 37 fotek

Z konce 19. století pochází série ručně kolorovaných fotek. Zobrazuje tváře japonských žen, které se proti své vůli staly sexuálními pracovnicemi.

Simona Knotkova 5. dubna 2019

Obchod s lidmi byl v Japonsku na konci 19. století bohužel velmi častým jevem. Oběti byly nejčastěji dívky či mladé ženy, které se proti své vůli stávaly sexuálními otrokyněmi. Do nevěstinců je prodávali sami rodiče a ženy proti tomu nemohly nijak zakročit. Vláda o podobných praktikách sice věděla, ale byla vůči nim zcela benevolentní. Propracovaný systém bordelů dokonce patřil k jakési národní pýše. Ženy byly k dispozici dvacet čtyři hodin denně a domy hříchů se stávaly cílem mužů z celého světa.

Čím byly ženy mladší, tím byly pro majitele nevěstinců cennější. Děti zprvu sloužily jako pomocnice starších prostitutek a postupně se zaučovaly do řemesla. Jejich dráha sexuálních pracovnic začínala zpravidla v jejich třinácti nebo čtrnácti let. Ne všechny ale přešly z fáze zaučování do praxe. Pokud dívka nebyla shledána jako dostatečně atraktivní a neměla v sobě podle majitelů ani špetku sexuální přitažlivosti, nadále působila jenom jako pomocnice, služka a holka pro všechno.

Výjimečně se do nevěstinců dostávaly také dospělé ženy. Pokud se kupříkladu žena ze samurajské třídy provinila morálním pokleskem či jiným hrubým přečinem, mohla být v rámci trestu poslána na tři až pět let do bordelu.

Jakmile byla žena majetkem nevěstince, stal se z ní jen kus masa v rukou jiných. Další obchody pak probíhaly mezi jednotlivými bordely. Bylo třeba, aby nabídka jednotlivých domů byla stále „čerstvá“ a platící zákazníci dostávali k dispozici stále někoho nového.

Netřeba asi dodávat, že dívky netrpěly jenom samotným provozováním sexuálních služeb a otřesným chováním ze strany majitelů, ale postihovala je i řada „vedlejších účinků“. Často tak trpěly pohlavně přenosnými nemocemi nebo se dostávaly do jiného stavu. Zpackaný potrat je mnohdy připravil o život. Nebylo ani nic neobvyklého, že se o něj připravovaly samy.

Do pochmurného života japonských sexuálních otrokyň na konci 19. století nahlédněte v naší galerii.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu