válkaČeskoslovenskoobjevy

Japonské akvárium zavřelo, delfín Honey, tučňáci a další zvířata živoří zamčená uvnitř

Japonské akvárium a zoopark Inubosaki ve městě Čoši se zavřely. Jeho zaměstnanci odešli a celý areál se zdál být opuštěný. Brzy se ale zjistilo, že uvnitř živoří delfín, tučňáci a nejspíš i mnoho dalších druhů živočichů.

Tomáš Chalupa 9. října 2018

Inubosaki bylo zavřeno už v lednu letošního roku. Majitel uvedl, že zaznamenal citelný pokles návštěvnosti a už se mu nevyplatí dále atrakci provozovat. Všichni měli za to, že po uzavření areálu a odchodu zaměstnanců se někdo postaral i o zvířata. Bohužel se ukázalo, že se tak nestalo.

Jak zjistili ochránci zvířat, uvnitř areálu zůstala zřejmě všechna zvířata, která tam byla i předtím. Někdo je zřejmě pravidelně krmí, jinak by zahynula. Ovšem i tak je celá věc velmi vážná. Delfín Honey vykazuje známky stresu, protože je zcela opuštěný a izolovaný. Má také popáleniny od slunce, protože je v nevyhovujícím malém bazénu a navíc už se velmi málo potápí pod hladinu.

Podobně živoří i 48 tučňáků, jejichž hnízda se nacházejí mezi odpadky. Původní majitelé zmizeli a úřadům se je nedaří kontaktovat, úředníci přitom tvrdí, že sami nic dělat nemohou. Majetek je stále soukromý.

Kromě tučňáků a delfína jsou zřejmě v hlavní budově zamčeny stovky kusů ještěrů, želv a ryb. „Nečekal jsem, že zvířata nechají na místě opuštěná. Už v únoru ale někteří lidé hlásili, že uvnitř jsou stále živá zvířata. Tak jsem začal pátrat a zjistil jsem, že od té doby jednání o jejich převozu vůbec nepokročila,“ řekla Sačiko Azuma z organizace PEACE (Put An End to Animal Cruelty and Exploitation).

Situace se bohužel příliš nezměnila. PEACE sice zorganizovala kampaň mezi obyvateli města, kteří začali posílat dopisy s žádostí o řešení problému na místní radnici, úředníci ale neudělali nic. Tvrdí, že nemohou navázat kontakt s majiteli zařízení a bez jejich spolupráce nemohou konat. Věc tak zůstává na mrtvém bodě, což ale znamená, že se na mrtvém bodě mohou brzy ocitnout i samotná zvířata. Podle Azumy mají úředníci povinnost jednat, jelikož jde o živé tvory a původní majitelé zcela zjevně nechtějí celou věc vyřešit. Jaký bude osud nebohých tvorů, je však zatím nejasné.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu