Koncept Ichiran Ramen ocení jistě i jedinci, kterým pobyt ve společnosti nevadí. Jídlo si v něm můžete vychutnat zkrátka jako doma, nerušeni pohledy cizích lidí.

Koncept Ichiran Ramen ocení jistě i jedinci, kterým pobyt ve společnosti nevadí. Jídlo si v něm můžete vychutnat zkrátka jako doma, nerušeni pohledy cizích lidí. | zdroj: odditycentral.com


Japonská restaurace potěší introverty a sociofobiky. Jídlo tam dostanou bez kontaktu s obsluhou

TÉMATA: japonsko | restaurace

user-avatar

Simona Knotková

7. 12. 2016 | 08:00

Rádi si dopřáváte jídlo v restauracích, ale jako introvertům vám vadí kontakt s cizími lidmi? Japonský řetězec Ichiran Ramen je potom něco přesně pro vás!

Za vznikem Ichiran Ramen stojí Manabu Yošitomi. Koncept restaurace ho napadl na střední, když si s kamarádkami dával ramen. Povšiml si, jak si během jídla úzkostlivě schovávají ústa. Na otázku, proč to dělají, mu ženy vysvětlily, že jim vadí, když je někdo sleduje při jídle. Z toho důvodu ani nenavštěvovaly veřejná stravovací zařízení. Kvůli pohledům ostatních si jídlo nikdy nemohly plně vychutnat a cítily se trapně. Yošitomi se později rozhodl, že pomůže nejen jim, ale i všem podobným strávníkům.

V jeho restauracích vás jako první uvítá automat. Vyberete si v něm, jaký typ ramenu chcete, a rezervujete si místo u některého z boxů oddělených dřevěnými přepážkami. Po zaplacení stanovené částky obdržíte lístek, se kterým se jdete usadit. V boxu si prostřednictvím kartičky ještě zvolíte další ingredience.

Není třeba kontaktu s obsluhou, vše podstatné si zaškrtnete na této kartičce.

S dokončenou objednávkou pak zmáčknete tlačítko a kartičku dáte obsluze, která se objeví u rolety na vaší straně. Z té ale uvidíte jenom ruce. Za chvíli se k vám z toho samého místa dostane hotové jídla.

Ichiran Ramen najdete kromě Japonska či Číny například i v USA. Líbila by se vám podobná restaurace i u nás?

user-avatar

Simona Knotková

7. 12. 2016 | 08:00

Zavří­t reklamu