válkaČeskoslovenskoobjevy

Japonská restaurace potěší introverty a sociofobiky. Jídlo tam dostanou bez kontaktu s obsluhou

Japonská restaurace potěší introverty a sociofobiky. Jídlo tam dostanou bez kontaktu s obsluhou
Zdroj: odditycentral.com

Rádi si dopřáváte jídlo v restauracích, ale jako introvertům vám vadí kontakt s cizími lidmi? Japonský řetězec Ichiran Ramen je potom něco přesně pro vás!

Simona Knotkova 7. prosince 2016

Za vznikem Ichiran Ramen stojí Manabu Yošitomi. Koncept restaurace ho napadl na střední, když si s kamarádkami dával ramen. Povšiml si, jak si během jídla úzkostlivě schovávají ústa. Na otázku, proč to dělají, mu ženy vysvětlily, že jim vadí, když je někdo sleduje při jídle. Z toho důvodu ani nenavštěvovaly veřejná stravovací zařízení. Kvůli pohledům ostatních si jídlo nikdy nemohly plně vychutnat a cítily se trapně. Yošitomi se později rozhodl, že pomůže nejen jim, ale i všem podobným strávníkům.

V jeho restauracích vás jako první uvítá automat. Vyberete si v něm, jaký typ ramenu chcete, a rezervujete si místo u některého z boxů oddělených dřevěnými přepážkami. Po zaplacení stanovené částky obdržíte lístek, se kterým se jdete usadit. V boxu si prostřednictvím kartičky ještě zvolíte další ingredience.

Není třeba kontaktu s obsluhou, vše podstatné si zaškrtnete na této kartičce.

Není třeba kontaktu s obsluhou, vše podstatné si zaškrtnete na této kartičce.

S dokončenou objednávkou pak zmáčknete tlačítko a kartičku dáte obsluze, která se objeví u rolety na vaší straně. Z té ale uvidíte jenom ruce. Za chvíli se k vám z toho samého místa dostane hotové jídla.

Ichiran Ramen najdete kromě Japonska či Číny například i v USA. Líbila by se vám podobná restaurace i u nás?

Další články

Zavří­t reklamu